Modernizacja linii kolejowej na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Praga

Dziś publikujemy komunikat Zarządu Transportu Miejskiego, z którego dowiecie się m.in., jak zmienią się od przyszłego tygodnia rozkłady pociągów kursujących z i do Legionowa.

Zmiana organizacji połączeń kolejowych nastąpi od 16 kwietnia do 8 czerwca i związana jest z nieplanowym zamknięciem przez PKP PLK S.A. jednego z torów na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Praga.

Zmieni się rozkład jazdy pociągów SKM linii S9. Część pociągów zostanie odwołana w całej relacji, część pojedzie w relacji skróconej Warszawa Zachodnia p. 8 – Warszawa Gdańska, a wybrane pociągi pojadą z pominięciem przystanków Warszawa Toruńska i Warszawa Praga.

Zmieni się rozkład jazdy pociągów KM linii R90. Cześć pociągów zostanie odwołana, a niektóre wycofane z odcinka Warszawa Praga – Warszawa Zachodnia p. 8 i skierowana do/z stacji Warszawa Wschodnia, dodatkowo wybrane pociągi pojadą z pominięciem przystanków Warszawa Toruńska i Warszawa Praga, z kolei część pociągów przyspieszonych będzie miała wyznaczone dodatkowe postoje na stacji Warszawa Praga.

Wybrane pociągi SKM linii S3 będą kursować w nieznacznie zmienionych godzinach. Uruchomiony zostanie jeden dodatkowy kurs w skróconej relacji Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski (przez Warszawę Centralną).

Wybrane pociągi Kolei Mazowieckich linii RL kursować będą w nieznacznie zmienionych godzinach, dodatkowo jeden z nich będzie miał wyznaczony dodatkowy postój na stacji Warszawa Praga.

UWAGA:

Niektóre pociągi zatrzymywać się będą na stacjach Warszawa Praga i Warszawa Toruńska przy przeciwnej krawędzi peronu niż wynikałoby to z ich kierunku jazdy.

Honorowanie biletów

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) honorowane będą w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (p. Warszawę Wschodnią lub Warszawę Gdańską).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  17.04. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą w pociągach SKM linii:

S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia,

S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia,

S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,

w autobusach i tramwajach linii:

1 i 41 na odcinku Budowlana – Dw. Gdański,

176 na odcinku PKP Żerań – Budowlana,

204 na odcinku Bartnicza – PKP Praga,

oraz w liniach autobusowych i tramwajowych których trasy pokrywają się z ww. odcinkami.

Źr. ZTM

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *