Co miłego Cię dziś spotka? Repertuar zajęć i wydarzeń kulturalnych dla dzieci. Dom Kultury Praga zaprasza

Nieodmiennie z ogromną przyjemnością zachęcamy małych i dużych do odwiedzania Domu Kultury Praga przy Sawinkowej. To właśnie tu czekają na Was ciekawe zajęcia, zaskakujące spektakle oraz wyjątkowe spotkania. Tym razem przyjrzymy się repertuarowi dla najmłodszych. Poznajcie szczegóły.

10 marca, niedziela, godz. 15:00

MALUCH AUDIUJE ( 0-6 lat)

Po irlandzku

Kolejny koncert interaktywny grupy VIOLIN DI, łączący m.in. elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruch wg R. Labana. Kierowany do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 oraz rodzin spodziewających się potomstwa.

Tym razem zaprezentują audycję inspirowaną melodiami zielonej Irlandii. Do wspólnej zabawy zaproszą podwójne skrzypce, gitara oraz instrumenty perkusyjne. W programie nowe „hopsasy”, piosenka o pomidorze, zaszeleszczą także kolorowe szarfy i kolorowe bańki. W przytulnej przestrzeni wypełnionej kocykami i poduchami muzyka staje się przyczynkiem do nauki przez zabawę i zabawy przez naukę, a także przeżywania pełnej gamy emocji: radość i smutek, żywioł i uspokojenie, wzruszenie i zamyślenie….

bilet – 5 zł, w sprzedaży od  1 marca, II p. pok. 23, rezerwacje: j.pastuszek@dkpraga.pl.

Bilety do wykupienia do 3 dni od zgłoszenia potwierdzonej rezerwacji.

Violin di to grupa muzyków i pedagogów, którzy zaangażowani są w edukację dzieci od pierwszych chwil życia. W pracy wykorzystują dorobek współczesnej myśli edukacyjnej, na której czele bez wątpienia stoi E.E Gordon – amerykański psycholog muzyki i badacz rozwoju dziecka w kierunku muzycznym, dobry przyjaciel S. Suzuki (twórcy metody uczenia małych dzieci gry na instrumentach) jak i M. Montessori. Grupa organizuje zajęcia w małych grupach oraz koncerty edukacyjne  – inne od klasycznych koncertów ponieważ stawiają na doświadczanie muzyki, zaangażowanie w jej tworzenie na każdym etapie i mocne współdziałanie z rodzicami. Działają na poziomie dziecka, tworzą bezpieczną przestrzeń.

12 marca, wtorek, godz. 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI  (3-6 lat)

W Krainie Grzeczności

Kolejna odsłona comiesięcznych spektakli dla najmłodszych, z dobrą i mądrą puentą. Podczas spektaklu Teatru Dur-Moll uczestnicy dowiedzą się czy niegrzeczna Zuzia, przeniesiona do Krainy Grzeczności, nauczy się używania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3-6 lat, z opiekunami.

bilet – 5 zł, w sprzedaży od 1 marca

16 marca, sobota,  10:30-13:30

ART DŻEM – tygiel edukacyjny

Pakiet edukacyjnych warsztatów i pokazów naukowych dla dzieci oraz spotkanie z psychologiem dla rodziców.

 

godz. 10:30-11:30

WARSZTATY. MALI ODKRYWCY 

STAROŻYTNY EGIPT: FARAONOWIE, MUMIE I PIRAMIDY – warsztaty (6-8 lat)

Tym razem warsztaty dotyczą cywilizacji starożytnego Egiptu. Kto wybudował piramidy? Czy mumie straszą jak w bajkach? W programie m.in. historia odkrycia słynnego grobowca Tutanchamona i odszyfrowania hieroglifów. Uczestnicy dowiedzą się jak budowano piramidy, ile trwał proces mumifikacji i jak wytwarzano papirusy. Na koniec zamienią się w skrybów i budowniczych –  nauczą się podstawowych znaków starożytnego egipskiego pisma i skleją model piramidy lub sarkofagu.

udział bezpłatny – zapisy online  (od 4 marca na www.dkpraga.pl)

godz. 10:30-11:30 i 12:00-13:00

WARSZTATY KULINARNE DLA DZIECI (+7 lat)

Sushi

Uczestnicy podczas warsztatów będą mieć okazję do poznania tradycyjnej kuchni oraz kultury Japonii. Samodzielnie przygotują sushi – tradycyjne danie kuchni japońskiej. Dowiedzą się jak je przygotowywać, krok po kroku i jak należy je spożywać.

wstęp – 10 zł zapisy online  (od 4 marca na www.dkpraga.pl)

godz. 10:30-11:30

POROZMAWIAJMY O DZIECIACH

Granice – dlaczego to takie trudne?

Spotkanie z psychologiem, które pomoże rodzicom w rozwijaniu umiejętności wychowawczych i pogłębianiu wiedzy psychologicznej. Tym razem porozmawiamy o stawianiu granic. Czemu to ważne, żeby o nich mówić? W jaki sposób przekazać dzieciom jakieś normy, ważne dla rodziców wartości? Spotkanie ma charakter także grupy wsparcia i dzielenia się własnym doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów związanych z rodzicielstwem.

wstęp wolny

godz. 12:30-13:30

RODZINNY POKAZ NAUKOWY (7-12 lat)

Czy drony są tylko do zabawy?

Drony coraz częściej stają się prezentem dla dzieci z różnych okazji. Czy są tylko zabawkami? Na temat ich różnorodności i szerokiego zastosowania  będzie poświęcony kolejny pokaz naukowy. Prowadzący opowie także o bezpieczeństwie związanym z obsługą tych jeżdżących i latających obiektów.

udział bezpłatny – zapisy online  (od 4 marca na  www.dkpraga.pl).

Serdecznie zapraszamy.

Źr. DK Praga

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *