Uwaga, kontrola! ZDM i Straż Miejska połączyły siły

Parkowanie za blisko przejść dla pieszych, parkowanie na trawnikach, parkowanie na drogach wyjazdowych, parkowanie wbrew zakazom. Dzięki nowym mieszanym patrolom składającym się z pracowników Zarządu Dróg Miejskich oraz Straży Miejskiej sytuacja ma ulec zmianie. Służby będą wspólnie patrolować ulice Warszawy, by kontrolować parkowanie w mieście.

Mieszane patrole, składające się ze strażnika miejskiego i kontrolera ZDM, to nowość na ulicach stolicy. Dotychczas patrole złożone z pracowników ZDM nie miały uprawnień do karania kierowców za nieprawidłowe parkowanie. „Kontrolerzy sprawdzali, czy kierowcy zapłacili za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, ale nie mogli interweniować, jeżeli kierowca zamiast na płatnym miejscu pozostawił auto na przejściu dla pieszych czy skrzyżowaniu, powodując zagrożenie”. Dopiero wezwanie osobnego patrolu straży miejskiej, umożliwiało kompleksową interwencję.

Teraz współpraca Zarządu Dróg Miejskich ze Strażą Miejską ma zaowocować zwiększeniem skuteczności działania obu jednostek. Mieszane patrole wyposażone zostały w blokady do założenia na koło, mogą wystawiać mandaty za wykroczenia, a także wydawać dyspozycje usunięcia nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

ZDM liczy na to, że nowe patrole skutecznie wpłyną na kierowców, którzy dotychczas lekceważyli zasady prawidłowego, bezpiecznego parkowania.

Źr. ZDM

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *