Więcej zieleni na podwórkach Pragi. Kto zaprojektuje plac przy Łomżyńskiej?

Miasto ogłosiło konkurs na aranżację zieleni u zbiegu Łomżyńskiej i Jadowskiej. Zielony plac powstanie w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Mieszkańcy Warszawy bardzo aktywnie włączają się w projekty naprawcze dotyczące ulic, skwerów czy innych miejsc służących lokalnej społeczności. Praga-Północ, która objęta jest Zintegrowanym Programem Rewitalizacji, doczekała się głosów mieszkańców dzięki projektowi „Na_prawa zieleni”, mającemu na celu zasadzenie nowych drzew i roślin ozdobnych w dzielnicy.

Już niedługo nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na śmieci, pojawią się m.in. przy ul. Małej, Marcinkowskiego, Okrzei i Sprzecznej, na placu Hallera, w parku Michałowskiego oraz na skwerze przy ul. Markowskiej. A to nie koniec zielonych zmian. Nowe drzewa zasadzone zostaną także przy ul. Jagiellońskiej, Targowej, Kijowskiej, Ratuszowej i al. Solidarności.

Kolejnym miejscem, gdzie przeprowadzona zostanie zielona rewolucja, będzie skwer u zbiegu ul. Łomżyńskiej i Jadowskiej. Konkursowe koncepcje na zagospodarowanie placu tej okolicy będą zbierane do kwietnia.

Wprowadzamy więcej zieleni na podwórka Pragi-Północ. To przestrzeń, gdzie warszawiacy mogą wyjść z bloku, spędzić czas ze znajomymi, rodziną i tworzyć sąsiedzkie relacje. Rośliny nie tylko zdobią mniejsze zakątki miasta, ale również wyciszają okolicę i chronią przed wiatrem – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

Źr. UM Warszawa

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *