Nowy Zarząd Dzielnicy, te same postulaty mieszkańców

Gdy na początku grudnia 2018 roku oficjalnie przedstawiono nowy Zarząd Dzielnicy, wydarzenie spotkało się z dobrze znanym scenariuszem. Nowy burmistrz Pragi-Północ Ilona Soja-Kozłowska wraz ze swoimi zastępcami, Dariuszem Kacprzakiem oraz Dariuszem Walke, otrzymał od prażan w internetowych komentarzach pakiet zadań do wykonania. Co dorzucilibyście do tej listy?

Na facebookowym profilu Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy 4 grudnia ubiegłego roku pojawiła się informacja, w której przedstawiono priorytety, jakie dla dzielnicy wskazała nowa Pani burmistrz. Bez wdawania się w szczegóły wskazano, iż najważniejsze dla dzielnicy jest:

– sprawne przeprowadzenie rewitalizacji Pragi

– doposażenie budynków w c.o. i c.c.w.

– poprawienie bytu i życia mieszkańców

– tworzenie miejsc rekreacyjnych

– znoszenie barier architektonicznych

– budowa i tworzenie nowych parkingów.

Mieszkańcy nie przeszli obojętnie wobec publikacji i bardzo precyzyjnie określili cele, jakie powinien postawić przed sobą nowy zarząd. Najczęściej pojawiąjącym się postulatem był ten dotyczący centralnego ogrzewania.

„Centralne Centralne i jeszcze raz centralne! To dla mieszkańców Pragi Północ bardzo ważne! Tym bardziej że będzie podwyżka energii! Ludzie płacą majątek z niewielkich dochodów za prąd! Lub giną w pożarach przez starą instalację elektryczną. Mam nadzieję że Pani Burmistrz rozwiąże ten problem!”.

„To ja poproszę Pania Burmistrz o doprowadzenie ciepła jeszcze w tym roku na ul. Radzymińskiej 47 kaloryfery wisza od maja.Dziękuję w imieniu swoim i lokatorów”.

„A ja poproszę panią burmistrz o doprowadzenie ciepła jeszcze w tym roku na ul Stalowa 69 kaloryfery wiszą od zeszłego roku miały być połączone do końca grudnia ale nic się nie dzieje .Dziękuję w imieniu swoim i lokatorów. Myślę że się nie rozczaruje”.

„Może doczekamy się ocieplenia budynku i podłączenia po 5 latach centralnego ogrzewania na Kaweczynskiej 65”.

Nie mniej istotny okazał się również problem braku miejsc parkingowych.

„To teraz liczymy że Pani burmistrz zajmie się parkingami i zrobi strefę płatnego parkowania w okolicy metra dworzec wileński bo znalezienie miejsca na Cyryla i Metodego graniczy z cudem. A parkingi zajmują przyjezdni przesiadajacy się do metra”.

„Ja też bardzo proszę o zwiększenie miejsc do parkowania. Okolice i ulica Namysłowska są zajęte przez samochody ponad normę. Zrobiło się pięknie, ale byloby miło wiedziec, ze mozna postawic samochod blisko domu, tymbardziej gdy ma sie dwójkę malych dzieci”.

Wśród wielu pomysłów na poprawienie jakości życia mieszkańców Pragi znalazły się również: budowa przedszkoli i żłobków, rozprawienie się z problemem śmieci oraz zabezpieczenie grożących zawaleniem budynków i obiektów w dzielnicy.

Czy nowy zarząd sprosta prośbom mieszkańców? Czas pokaże.

źr. UD Praga-Północ

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *