Styczeń w Domu Kultury Praga vol. 1

Nowy Rok to nowe wyzwania, ale również mnóstwo nowych propozycji na miłe spędzenie czasu. Dziś przyjrzymy się ofercie Domu Kultury Praga. Koncert, spektakl dla najmłodszych i spotkanie z gwiazdą, czyli mini przegląd kulturalny stycznia.  

4 stycznia, piątek, godz. 18:00

KONCERT Trio Wowakin  (od 3-100 lat)

W malowanych sankach do ciebie jedziemy

Koncert z tradycyjnymi zabawami noworocznymi dedykowany zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (w skrócie WoWaKin) specjalizuje się w muzyce inspirowanej tradycją. Ich muzyka świetnie nadaje się do tańca, a inspiracją jest dla kapeli polska muzyka tradycyjna z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego.

Każdy z muzyków ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród. W Domu Kultury Praga zaprezentują zabawy, związane z noworocznymi i bożonarodzeniowymi obrzędami, kolędy życzące, zabawy z kozą, korowód kolędniczy z gwiazdą betlejemską.

Sala koncertowa DK Praga

Wstęp wolny.

 

8 stycznia, wtorek, godz. 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI (3-7 lat)

Przygody Niebieskiego Smoka

Opowieść w wykonaniu Grupy Teatralnej ECHO na temat inności, tolerancji i akceptowania różnic.

Jak to jest być smokiem, który nie pluje ogniem, nie straszy dzieci i nie zjada biednych owieczek. Słowem – bardzo różni się od swoich braci. Poza tym jest całkowicie  i kompletnie… niebieski. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego jestem inny? wyrusza w świat. Czy pomoże mu nie do końca Dzielny Rycerz? Czy drewniany Pinokio udzieli mu odpowiedzi? Być może inne, bajkowe i znane Wam postaci będą pomocne? Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Czerwony Kapturek? A może odpowiedź znajdzie zupełnie gdzie indziej?

Bilet – 5 zł.

 

15 stycznia, wtorek, godz. 18.00

PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ

Agata Buzek

Tym razem gościem Radosława Mroza będzie jedna z najwybitniejszych polskich aktorek filmowych i teatralnych młodego pokolenia – Agata Buzek, laureatką festiwalu Polskie Nagrody Filmowe Orły 2010 za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Rewers”. Aktorka dała się poznać także zagranicznej publiczności w takich produkcjach kinowych jak: „Koliber”, „Niewinne” czy „High Life”.

Prowadzenie – Radosław Mróz, dziennikarz radiowy i telewizyjny

Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy. A już niedługo druga część styczniowych propozycji DK Praga.

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *