Konkurs na koncepcję architektoniczną żłobka przy Stolarskiej i Szwedzkiej rozstrzygnięty! Wkrótce przetarg na budowę placówki

Nowy żłobek na Pradze, który powstanie przy ul. Stolarskiej i Szwedzkiej, przyjmie 150 dzieci. We wtorek 4 grudnia br. ogłoszono wyniki konkursu na jego koncepcję architektoniczną wraz z zagospodarowaniem terenu. Poznajcie szczegóły.

Dobrą wiadomość o nowej placówce opiekuńczo-wychowawczej na Pradze ogłosił w miniony wtorek burmistrz Dzielnicy Praga-Północ Wojciech Zabłocki. W ogłoszonym wcześniej konkursie należało zaprezentować koncepcję architektoniczną budowy żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Stolarskiej/Szwedzkiej w Dzielnicy Praga-Północ, która realizowana jest w ramach zadania pn. „Budowa żłobka przy ul. Stolarskiej/Szwedzkiej”.    

Zarządowi dzielnicy udało się pozyskać na nową inwestycję 8 mln złotych. Dzięki tym pieniądzom powstanie na Pradze sześciooddziałowy żłobek, przygotowany na przyjęcie 150 dzieci. Termin składania prac w konkursie upłynął 22 listopada.

Do rywalizacji stanęło 7 pracowni architektonicznych. Jury konkursowe wybrało spośród nadesłanych propozycji koncepcję najlepszą pod względem architektonicznym, funkcjonalnym i estetycznym. Teraz zwycięzcy konkursu zostanie powierzone opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przeprowadzenia przetargu na budowę żłobka.

Poznajcie nagrodzonych:

I MIEJSCE otrzymała praca o kodzie identyfikacyjnym 562389

LWS Architekci Sp. z o.o.

II MIEJSCE otrzymała praca o kodzie identyfikacyjnym 184926

PL Studio

Patryk Żurawski

Agnieszka Łańko

III MIEJSCE otrzymała praca o kodzie identyfikacyjnym 514927

Silesia Architekci

mgr inż. architekt Radomir Borodziuk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Źr./fot. UD Praga-Północ

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *