Nowa ścieżka rowerowa na Pradze-Północ. Czy tym razem się uda?

To już trzecie podejście do trasy rowerowej, jaka ma powstać wzdłuż Brzeskiej, Czynszowej i Jasińskiego. Projekt pod nazwą „Bezpieczne przejścia dla pieszych i rozwój sieci rowerowych na Pradze” zyskał aprobatę warszawiaków w budżecie partycypacyjnym na rok 2016, ale jak dotąd zrealizowany został częściowo. Czy tym razem uda się go dokończyć?

Częściowa realizacja

Projekt, który trzy lata temu zdobył 1842 głosy, został zrealizowany połowicznie. Prażanom oddano do dyspozycji pasy rowerowe wraz z miejscami do parkowania usytuowanymi wzdłuż ul. Grodzieńskiej. Natomiast część projektu dotycząca ruchu rowerowego na Brzeskiej, Czynszowej oraz Jasińskiego oraz przebudowy ścieżek rowerowych przy moście Świętokrzyskim nie doczekała się jeszcze finału. 

Unieważnione przetargi

Przyczyna tego stanu rzeczy jest dość prozaiczna. Pierwszy przetarg na rozbudowę został unieważniony z powodu braku ofert, drugi unieważniono, oferty bowiem przekraczały przeznaczony na realizację projektu budżet.

Do trzech razy sztuka

Pełnomocnik Prezydenta ds. komunikacji rowerowej poinformował, że miasto po raz trzeci ogłosiło przetarg na realizację zadania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe trasy rowerowe powstaną w przyszłym roku. Obecnie trwa analiza zgłoszonych do przetargu ofert i wszystko wskazuje na to, że zgłoszone propozycje mieszczą się w kosztorysie inwestycyjnym.

Źr./fot. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *