„Pole Nadziei” pełne żonkili na Pradze-Północ

Pod koniec października br. na skwerze płk. Antoniego Władysława Żurowskiego, burmistrz dzielnicy – Wojciech Zabłocki wziął udział w akcji sadzenia żonkili. Te żółte, kojarzące się z wiosną kwiaty są międzynarodowym symbolem nadziei dla ludzi cierpiących na chorobę nowotworową, a tworzone z nich na terenie całego kraju „Pola Nadziei” mają przypominać m.in. o idei wolontariatu.

To już kolejne „Pole Nadziei”, jakie powstało na terenie Warszawy. Tym razem w międzynarodową i ogólnopolską akcję hospicyjną włączył się Burmistrz wraz z przedstawicielami Rady oraz Zarządu Dzielnicy Praga-Północ. W deszczowy poranek na skwerze płk. Żurowskiego urzędnicy w asyście dzieci z praskiego Przedszkola nr 184 zasadzili cebulki kwiatów, które na wiosnę zachwycą żółtą, intensywną barwą, przypominając o walce z chorobą nowotworową.

Jak możemy przeczytać na stronie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów, organizatora akcji, program „Pola Nadziei” stworzony został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Cele „Pól Nadziei”:

– pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowe

– edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie

– propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

Więcej o akcji przeczytacie na stronie Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów.

źr./fot. Hospicjum domowe/UD Praga-Północ

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *