„Panowie i Panie, oto prażanie!” – bezpłatne warsztaty rodzinne

Drodzy miłośnicy i mieszkańcy Pragi, z przyjemnością informujemy, że już w najbliższą sobotę, 20 października, będziecie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat naszej wspaniałej dzielnicy i ludzi na niej niegdyś mieszkających. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty rodzinne poświęcone zasłużonym prażanom. Do wygrania gra edukacyjna „Panowie i Panie, oto prażanie!”.

O sobotnich warsztatach

Warsztaty odbędą się 20 października 2018, w godz. 11.00 – 13.30 w podziemiach Katedry Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3.

Podczas warsztatów dzieci i rodzice wykonają zadania inspirowane życiorysami bohaterów gry „Panowie i Panie. Oto prażanie!”. Za wykonanie zadań i zebranie odpowiedniej liczby prażek, każdy zespół ma szansę zdobyć edukacyjną grę „Panowie i Panie. Oto prażanie”! Zgłoszenia na warsztaty: biuro@efundacja.org.  

Liczba miejsc jest ograniczona!

W celu zdobycia gry, Prascy Detektywi wybiorą się w podróż po 10 stacjach, na których będą czekać kreatywne, logiczne, plastyczne, zręcznościowe i inne zadania! Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

Zajęcia trwają ok. 60 min.

O grze „Panowie i Panie. Oto prażanie!”

Gra zawiera 40 zagadek dotyczących osób, które urodziły się, mieszkały, uczyły się lub pracowały na Pradze Północ. Bohaterowie zagadek wpłynęli na kształt dzielnicy, działali na rzecz praskiej społeczności, pozostawili po sobie trwały ślad w historii, w życiu społecznym, kulturalnym lub naukowym.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edu&More. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Partnerami wydarzenia są: Muzeum Warszawy, Praska Ferajna, OKAM, BOHEMA – strefa Praga. Patronat medialny objęły: TVP3, Radio Praga, Czas Dzieci.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *