Złota era placów zabaw na Pradze-Północ przed nami?

Zniszczone sprzęty lub ich brak, uszkodzone ogrodzenia, zdewastowane ławki, brak oświetlenia – to obraz praskich placów zabaw, na których trudno o dziecko. Na horyzoncie pojawiła się jednak szansa, by praskie place zabaw przeszły gruntowną przemianę, a mieszkańcy zaczęli czuć się bezpiecznie i z chęcią wychodzić na lokalne „podwórko”. Place zabaw i skwery publiczne mają zostać zmodernizowane i doposażone w monitoring dzięki pieniądzom z budżetu państwa.

Dziś przychodzimy do Was z optymistyczną zapowiedzią praskich urzędników. W ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury” zaniedbane, zniszczone place zabaw oraz skwery miejskie przejdą prawdziwą rewolucję.

W poniedziałek 24 września br. Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ Wojciech Zabłocki oraz zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ Zbigniew Cierpisz podpisali z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą umowę o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie kompleksowej modernizacji wraz z doposażeniem w oświetlenie i monitoring wizyjny placów zabaw i skwerów publicznych na terenie Dzielnicy Praga-Północ.

Źr./fot. UD Praga-Północ

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *