Nowe mieszkania na Pradze-Północ: Łomżyńska, Stalowa, Skaryszewska, Targowa, Mała, Strzelecka

Nie stać Cię na kredyt, ale jednocześnie masz za wysokie dochody, by przysługiwał Ci lokal komunalny? Z myślą o takich jak Ty miasto buduje nowe mieszkania na Pradze-Północ. Intensywne prace trwają obecnie przy ul. Łomżyńskiej.

Łomżyńska

W ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji przy ul. Łomżyńskiej 20 powstają lokale, które będzie można wynajmować od miasta. To odpowiedź na sytuację mieszkańców, którym nie przysługuje komercyjny kredyt, a jednocześnie nie mogą liczyć na lokale komunalne z racji zbyt wysokich dochodów. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już w połowie 2019 r.

Modernizacja budynku przy Łomżyńskiej 20 jest jedną z dziewięciu inwestycji, które prowadzimy. W tym sześć projektów jest na obszarze objętym rewitalizacją – podkreślał Adam Godusławski, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Warszawa Południe.

„[…] Zniszczony budynek przy ul. Łomżyńskiej 20 przechodzi gruntowną przebudowę i rozbudowę. Powstaje nowa infrastruktura techniczna (m.in. ciepłownicza, elektroenergetyczna, wodociągowa).

W części frontowej, w jej północnej i zachodniej elewacji została zachowana istniejąca parterowa ściana zewnętrzna. Ściany budynku frontowego powyżej parteru zostały rozebrane i będą odtworzone z nowych materiałów. Zostanie zachowany pierwotny kształt i wymiar stolarki okiennej. Balkony zostaną odtworzone według zachowanych oryginalnych elementów. Ściany budynku od strony podwórza, nadbudowa od strony północnej i zachodniej mają współczesną formę.

W budynku będzie 46 mieszkań jedno i dwupokojowych o wielkości od 25 do 55 m2 oraz jedno mieszkanie przeznaczone dla placówki opiekuńczo-wychowawczej. Mieszkania zrealizowane zostaną w standardzie TBS – lokale mieszkalne gotowe do użytkowania (wykończone podłogi i ściany, biały montaż wraz z armaturą, wyłączniki i gniazda elektryczne). Koszt inwestycji wynosi 17,8 mln zł, a planowany termin zakończenia to czerwiec 2019 r.”.

To nie jedyna modernizacja przy Łomżyńskiej. Prace trwają również pod numerem 26. Czterokondygnacyjny budynek przejdzie kompleksową rewitalizację z jednoczesnym zachowaniem zabytkowego charakteru. Powstanie 13 mieszkań jedno i dwupokojowych, o powierzchni od 31 do 60 m2, a na czwartym piętrze i na poddaszu placówka opiekuńczo-wychowawcza. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się pod koniec 2019 r.

Mała i Stalowa

TBS Południe odpowiada również za budowę kamienicy przy Małej oraz Stalowej 29, która „jako pierwsza w Warszawie będzie wielopokoleniowa, spełniająca funkcje społeczne. Najemcami będą osoby młode jak i osoby starsze. Termin zakończenia modernizacji to połowa 2019 r.”

Skaryszewska i Targowa

Kolejna inwestycja realizowana przez TBS Południe powstaje u zbiegu ulic Skaryszewskiej i Targowej. Będzie to budynek z 85 mieszkaniami.  

Strzelecka

Przy ul. Strzeleckiej TBS Północ wybuduje budynek mieszkalny, wielorodzinny z 30 mieszkaniami. Trwają prace związane z przygotowaniem struktury lokali, przeznaczeniem lokali użytkowych. Kolejny etap to przygotowanie przetargu na dokumentację projektową.

Jak zapowiadają włodarze, „[…] w Warszawie w kolejnych latach powstanie co najmniej 650 lokali dzięki dzielnicowym inwestycjom i ponad 1250 mieszkań dzięki Towarzystwom Budownictwa Społecznego”.

Źr. UM Warszawa

JK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *