TBS Północ buduje na Pradze. Nowe mieszkania przy Strzeleckiej powstaną do 2020 roku

W ubiegłym tygodniu Hanna Gronkiewicz-Waltz z nieskrywaną radością podpisywała akt erekcyjny na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego, który od 2017 roku powstaje przy ul. Korzona na warszawskim Targówku. To jedna z pierwszych inwestycji realizowanych w ramach programu Mieszkania2030 na obszarze objętym rewitalizacją i, jak się okazuje, nie ostatnia. Do 2020 roku nowe mieszkania pojawią się również przy ul. Strzeleckiej na Pradze-Północ.

Te mieszkania trafią do warszawiaków – przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, seniorów – którzy nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt i równocześnie nie kwalifikują się, aby uzyskać mieszkanie komunalne. Ta inwestycja to dowód na to, że konsekwentnie realizujemy założenia programu Mieszkania2030. Dodatkową wartością jest to, że mieszkania powstaną na terenie objętym rewitalizacją – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy podczas wmurowywania aktu erekcyjnego w budynek przy ulicy Korzona.

Stołeczny Ratusz postanowił wykorzystać drugie podejście do inwestycji przy Korzona do przypomnienia o innych planowanych inwestycjach oraz założeniach polityki mieszkaniowej.

Okazuje się, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego Północ, które nadzoruje inwestycje m.in. na terenach rewitalizowanych, oprócz wspomnianego domu mieszkalnego przy Korzona, będzie miało pieczę nad powstaniem mieszkań na Targówku w jeszcze dwóch lokalizacjach: przy ul. Radzymińskiej i ul. Chyrowskiej, na Bemowie przy ul. Pełczyńskiej oraz na Pradze-Północ przy ul. Strzeleckiej.

Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta Warszawa „[…] Na Pradze-Północ, przy ul. Strzeleckiej TBS Północ wybuduje budynek mieszkalny, wielorodzinny z 30 mieszkaniami. Trwają prace związane z przygotowaniem struktury lokali, przeznaczeniem lokali użytkowych. Kolejny etap to przygotowanie przetargu na dokumentację projektową”.

Budynek mieszkalny na Nowej Pradze ma mieć 7 kondygnacji oraz 35 miejsc postojowych. Szacunkowy termin rozpoczęcia budowy planowany jest na III kwartał 2019 r. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w IV kwartale 2020 roku.

Co poza budową nowych mieszkań proponują politycy w nowym programie Mieszkania 2030? Za cel stawiają sobie m.in. remont wszystkich pustostanów (dostępnych formalnie i technicznie) do 2019 roku oraz likwidację pieców. Brzmi to obiecująco, szczególnie dla mieszkańców Pragi, którzy nadal borykają się z brakiem centralnego ogrzewania. Jak zostanie zrealizowany ambitny plan? Czas pokaże.

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *