22 września jeździsz bez biletu – Europejski Dzień bez Samochodu

Stołeczny Ratusz zachęca wszystkich zmotoryzowanych do pozostawienia samochodów w garażu i przesiadki do Warszawskiego Transportu Publicznego. Już jutro, 22 września, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu podróżować będziemy bezpłatnie, bez biletu.

Trwający Europejski Tydzień zrównoważonego Transportu dobiega końca. W związku z promocją miejskiej komunikacji w sobotę podróżować nią będziemy bezpłatnie.

Mamy ekologiczną, szybką i bezpieczną komunikację. Warto się o tym przekonać osobiście, dlatego w sobotę zapraszam do przesiadki do Warszawskiego Transportu Publicznego. Zostawcie samochody i koniecznie zabierzcie rodziny oraz znajomych – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Bezpłatną podróż odbędziemy metrem, autobusem, tramwajem, pociągami SKM, w pociągach WKD (na całej trasie) i we wszystkich pociągach Kolei Mazowieckich. Samochody będziemy mogli pozostawić na parkingach Parkuj i Jedź, oferujących ponad 4,5 tys. miejsc parkingowych dla samochodów i 728 dla rowerów.

Jak podaje Ratusz, „[…] Mieszkańcy są z zadowoleni z usług Warszawskiego Transportu Publicznego. Deklaruje tak aż 86 proc. respondentów Barometru Warszawskiego. Warszawiacy doceniają zasięg WTP, częstotliwość kursowania pojazdów i czas dojazdu.

Z transportu publicznego korzysta co roku ponad 1,1 mld pasażerów. A udział komunikacji w podróżach niepieszych wynoszący 56,9%, stawia Warszawę w czołówce stolic europejskich (WBR 2015)”.

Źr. UM Warszawa

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *