Nowy skwer przy Markowskiej i Ząbkowskiej – konsultacje

Jak zostanie zagospodarowana zielona przestrzeń, która powstanie u zbiegu ulic Markowskiej i Ząbkowskiej? Za nami pierwsze konsultacje, ale nadal macie wpływ na jej kształt. Już dziś – 17 września weźcie udział w kolejnym spotkaniu poświęconym nowemu miejscu do odpoczynku na Pradze-Północ. Teren jest odnawiany w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji i to mieszkańcy mogą wskazać elementy niezbędne prażanom do odpoczynku czy zabawy na świeżym powietrzu.

Wspólnie możemy wybrać huśtawki, rozmieścić ścieżki oraz mieć wpływ na inne elementy małej architektury, które pojawią się na terenie u zbiegu ul. Markowskiej i Ząbkowskiej. Wystarczy wziąć udział w konsultacjach: 17 września, miedzy 16.00 a 19.00 przy ul. Markowskiej.

Jak czytamy na stronie Ratusza : „[…] przedstawiciele miasta wyruszą w teren, zbierając opinie osób napotkanych przy okolicznych ulicach i podwórkach. O zdanie zostaną zapytane też dzieci z pobliskiego przedszkola oraz młodzież z Klubu Młodzieżowego na Brzeskiej. Najmłodsi warszawiacy powiedzą, na czym lubią się bawić i jakie atrakcje chcieliby mieć na nowym placu zabaw”.

Na tym konsultacje się nie kończą. Do 30 wrześnie mieszkańcy mogą podzielić się swoją opinią za pomocą maila , a następnie wziąć udział w pikniku.

„[…] Aby zachęcić mieszkańców Pragi-Północ do rozmów, organizatorzy przygotowali dodatkowo piknik sąsiedzki. W niedzielę, 23 września, w godzinach 11.00-14.00, na uczestników spotkania czekają liczne konkursy, zabawy i animacje. Piknik odbędzie się na parkingu, tuż obok projektowanego skweru”.

Wstępny zarys modernizacji powstanie w październiku. Warszawiacy będą mogli skomentować całość podczas drugiego etapu konsultacji oraz wskazać ewentualne zmiany.

„II etap konsultacji przy ul. Markowskiej:

11 października (czwartek) w godzinach 15.00-18.00

13 października (sobota) w godzinach 10.00-13.00

Po konsultacjach, na przełomie listopada i grudnia 2018 powstaną szczegółowe wytyczne dla architektów. Skwer według wstępnych planów zostanie otwarty jesienią w przyszłym roku”.

Źr. UM Warszawa

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *