Pagórka przy Kępnej. Nowe miejsce do zabaw. Jesienne warsztaty w Ogrodach

Warsztaty zatytułowane Instrukcja Obsługi Przyrody ruszą 15 września na Żoliborzu. Cykl animacji w powstałych Ogrodach do zabaw  umożliwi mieszkańcom poznanie sekretów kwiatów, ziół oraz tworzenia huśtawek czy karmników. Na Pradze-Północ Ogród powstał przy Kępnej i nosi nazwę Pagórka. Tam spotkanie dla małych i dużych zaplanowane zostało na  29 września.

Latem w Warszawie wybudowaliśmy pięć wyjątkowych miejsc do rekreacji i zabawy dla dzieci. To place, w których cała aranżacja składa się z naturalnych materiałów przyjaznych środowisku, np. gałęzie, wiklina czy kora. W tworzenie tych ekologicznych ogrodów włączyli się sami mieszkańcy. Zarówno rodziny z dziećmi, młodzież, jak i seniorzy wskazywali lokalizacje, projektowali przestrzeń i przy wsparciu artystów razem ją budowali. To wspaniałe, że zielone skwery w stolicy cieszą się popularnością także jesienią. Podczas warsztatów w Ogrodach do zabawy dzieci poznają ciekawostki o przyrodzie, a jednocześnie korzystają z ruchu i promieni słońca – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Jeśli macie ochotę już teraz sprawdzić, co się może wydarzyć w Ogrodzie do zabaw, zapraszamy Was na Żoliborz. To właśnie tam, 15 września, o godz. 12.00, na Kalinowej Łące, przy ul. Dygata 3, odbędą się pierwsze edukacyjne zajęcia. „[…] Najmłodsi mieszkańcy dowiedzą się, jak skonstruować ekohuśtawkę do bujania się na drzewie oraz będą tworzyli wielką pajęczynę do zabawy. W trakcie animacji fani zajęć plastycznych nauczą się grać na instrumentach z roślin, pleść wianki i budować karmniki dla ptaków. Będą także zabawy w podchody i minizawody w kapsle”.

Kolejne cztery ogrody wypełnione zostaną atrakcjami w następne soboty, w godz. 12.00-14.30:

22.09.2018 r. – Wilcza Górka, ul. Polnej Róży i Wilczy Dół, Ursynów;

29.09.2018 r. – Pagórka, ul. Kępna 2b, Praga-Północ;

6.10.2018 r. – U Rydza, ul. Nullo, park Rydza-Śmigłego, Śródmieście;

13.10.2018 r. – Jeżogród, ul. Jugosłowiańska 17, Praga-Południe.

Na Pagórce będziecie mogli wziąć udział w zajęciach z tworzenia totemów oraz leśnego mobile. Zaintrygowani? Nie pozostaje nic innego, jak zapisać się na warsztaty.

Szczegółowy opis i plan warsztatów znajduje się tu. Do zobaczenia w Ogrodach do zabawy!

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *