Mecze w hali przy Szanajcy. Etnoliga 17 – Turniej dla wszystkich

Piłka nożna łączy ludzi bez względu na kolor skóry czy wyznanie. Nie ma znaczenia Twoja płeć. Jeśli lubisz grać w piłkę nożną i masz ukończone 16 lat, możesz wziąć udział w Turnieju dla wszystkich organizowanym przez społeczność Etnoligi 17. Etnoliga to grupa ludzi, która wychodząc naprzeciw stereotypom, uprzedzeniom i dyskryminacji, organizuje od 2005 roku mecze piłkarskie. Jak sami o sobie piszą: „Integrujemy migrantów, wspieramy futbol kobiecy, promujemy fair play, przełamujemy stereotypy i poznajemy inne kultury”.

Czy dasz się namówić do udziału w Międzykulturowym Projekcie Piłkarskim? Zapraszamy do udziału w bezpłatnej lidze piłki nożnej halowej.

Do rozgrywek można przystąpić indywidualnie i drużynowo. Drużyny amatorskie powinny być  złożone z:

– osób w wieku 16+

– kobiet i mężczyzn (min. trzy osoby każdej płci)

– osób pochodzących z przynajmniej trzech krajów.

Zgłoszenia drużynowe przyjmowane są do 16 września. Zgłoszenia indywidualne do 24 listopada.

Jak czytamy na stronie Etnoligi:

„[…] Mecze odbywać się będą w niedziele w godz. 11-19 w hali sportowej przy ul. Szanajcy 17/19 w Warszawie (Praga Północ). Rozgrywki w systemie ligowym każdy z każdym (prawdopodobnie w dwóch grupach po ok. 10 zespołów – w zależności od liczby zgłoszeń), 2 grudnia zaplanowane są ćwierćfinały, półfinały i finał z udziałem 8 najlepszych drużyn (po 4 z każdej grupy)”.

Istotnym elementem tego sportowego projektu jest integracja różnych środowisk oraz przybliżenie obcej kultury. Stąd też ważnym elementem jest prezentacja.

„[…] Każda drużyna jest gospodarzem jednej kolejki. W wybranym dniu – w porozumieniu z organizatorem – przygotowuje poczęstunek oraz prezentację drużyny. Oba zadania powinny być wykonane osobiście przez zawodników i zawodniczki. Mają przybliżać pozostałym uczestnikom umiejętności, zainteresowania, biografie czy elementy kultury, z którą czują się związani. Ugotujcie swoje ulubione dania, opowiedzcie np. o dzielnicy, w której się wychowaliście, historii swojego kraju, swojej pracy. Może to być wystąpienie z pokazem zdjęć czy filmów, gra czy warsztat z elementami edukacyjnymi. Organizator zapewnia stoły, naczynia, sztućce, a także komputer, projektor z ekranem i ewentualnie inny sprzęt oraz do 100 zł kosztów przygotowań (na podstawie faktur wystawionych na Fundację dla Wolności). Drużyna, która nie przygotuje prezentacji nie może wziąć udziału w turnieju finałowym – zastępuje ją wtedy kolejna drużyna z grupy”.

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie.  Udział w turnieju jest bezpłatny. Wszelkie pytania możecie kierować pod adres: etnoliga@etnoliga.org.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *