Głosuj w Warszawie. Bez meldunku też możesz oddać swój głos w wyborach samorządowych

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. To właśnie wtedy wybierać będziemy tych, którzy w niedalekiej przyszłości decydować będą o życiu w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mieć wpływ na to, jak wygląda Warszawa, co się w niej dzieje i jak się w niej żyje, zagłosujcie świadomie. Teraz również Ci z Was, którzy nie mają meldunku w stolicy, ale w niej żyją, pracują czy uczą się, mogą partycypować w decyzjach o losie jej mieszkańców. Wystarczy skorzystać z aplikacji stworzonej przez Miasto Jest Nasze oraz Ruchy Miejskie.

Głosuj w Warszawie to aplikacja powstała dla tych, którzy mieszkają w stolicy bez meldunku, np. ze względu na studia, ale chcieliby wziąć udział w wyborach samorządowych. Wystarczy 60 sekund, by na stronie http://glosujwwarszawie.pl/ wygenerować wniosek o dopisanie do Rejestru Wyborców i otworzyć sobie drogę do współdecydowania o stolicy.

Pomysłodawcy aplikacji przekonują, że warto dołączyć do rejestru z trzech przyczyn:

– decydujesz o rzeczach ważnych, które dzieją się blisko Ciebie

– masz konkretny wpływ na rozwój okolicy

– wiesz, na kogo głosujesz.

Jak się dopisać?

Krok pierwszy: wygeneruj wniosek ze strony Głosuj w Warszawie.

Krok drugi: wydrukuj i podpisz wniosek, zależnie od wybranej opcji dołącz umowę najmu/akt własności lub oświadczenie właściciela/najemcy, że mieszkasz pod tym adresem.

Krok trzeci: Odwiedź swój urząd dzielnicy najpóźniej na 3 dni przed wyborami. Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu tożsamości.

Jeśli macie ochotę wziąć udział w wyborach, to serdecznie zachęcamy do skorzystania z aplikacji. Jak podkreślają inicjatorzy tego narzędzia: „Nie zbieramy, nie zapisujemy ani nie gromadzimy żadnych z poniższych danych. Formularze generowane są bezpośrednio w Twojej przeglądarce bez udziału naszego serwera. Gramy fair!”.

Źr. http://glosujwwarszawie.pl/

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *