Rozsądne picie alkoholu na Bulwarach Wiślanych. „Zmień dyscyplinę, picie to nie sport” – nawołują edukatorzy

Już chyba wszyscy warszawiacy oswoili się z myślą, że na Bulwarach Wiślanych można legalnie spożywać alkohol. To właśnie nad Wisłą tętni wieczorami życie. W klubokawiarniach oraz na schodach kuszących widokiem zachodzącego słońca nurzającego się w rzece spotkamy mieszkańców stolicy, turystów, a ostatnio również edukatorów, którzy przypominają o rozsądku w trakcie zabawy przy alkoholu.

Wisła kusi wieloma atrakcjami. Jednak, aby wszyscy mogli się tam dobrze bawić, najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. Oprócz wzmożonych patroli Straży Miejskiej, założenia monitorujących kamer i dodatkowego oświetlenia, na brzegach Wisły m.in. w ramach projektu „Płyń z Głową” pracują edukatorzy. To właśnie te zespoły pracujące w terenie rozdają m.in. drink-testy do wykrywania pigułki gwałtu. Chcemy uświadomić młodym mieszkańcom stolicy, że odpowiedzialność podczas zabawy jest bardzo ważna – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Akcja ma skłonić wszystkich odwiedzających bulwary do rozsądnej zabawy, czyli spożywania alkoholu w umiarkowanych ilościach. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Komisja Klubowa, które przygotowało spot reklamowy, wyreżyserowany przez Antoniego Ferencego. Jednocześnie goście nadrzecznych terenów mogą obejrzeć hasła, które stworzone zostały w lipcu przez mieszkańców, a nawołują do odpowiedzialnych zachowań dzięki wystawie prezentowanej w pawilonach przy bulwarze gen. Pattona, na wys. Muzeum nas Wisłą.

„[…] Pracą edukatorów kieruje Stowarzyszenie Program Stacja, które od lat współpracuje z miastem w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i zakażeniom HIV. Już od niemal trzech miesięcy street-workerzy z projektu „Płyń z Głową” czuwają nad bezpieczeństwem imprezujących nad Wisłą. W każdy weekend przemierzają bulwary i mówią napotkanym osobom, jak działają dopalacze, narkotyki bądź inne niebezpieczne substancje. Przestrzegają przed zostawianiem drinka bez opieki, a także nawołują do rozsądnego picia alkoholu. Mają również swoje punkty – w piątki i soboty stacjonują w wybranych nadwiślańskich klubokawiarniach. Ich misją jest pomoc młodym warszawiakom. Chcą przestrzec ich przed nieodpowiednimi używkami”.

Więcej o akcji przeczytacie tu.

Źr. UM Warszawa

JK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *