Zaatakował policjanta. Grozi mu do 3 lat więzienia

Obywatel Gruzji został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem, że posiada przy sobie narkotyki. W trakcie zatrzymania mężczyzna utrudniał przeszukanie. Między nim a jednym z policjantów doszło do szarpaniny. Teraz 26-latek odpowie m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Zatrzymanemu przez północnopraskich funkcjonariuszy policji mężczyźnie grożą 3 lata więzienia po tym, jak w czasie przeszukania szarpał się z policjantem. Mieszkaniec Warszawy gruzińskiego pochodzenia został zatrzymany w związku z podejrzeniem o posiadanie narkotyków. W trakcie kontroli był bardzo agresywny. Upominany przez policjantów ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego nie stosował się do poleceń. Zaczął szarpać się z policjantem, utrudniając przeszukanie, co doprowadziło do użycia przeciwko niemu siły.

Ostatecznie w tylnej kieszeni spodni zatrzymanego mundurowi znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Zabezpieczone narkotyki przekazane zostały policyjnemu technikowi. Obywatel Gruzji posiadał przy sobie 0,66 grama marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Przedstawiono mu zarzuty posiadania środków odurzających oraz naruszenia nietykalności interweniującego funkcjonariusza. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Źr. KRP VI

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *