Dworzec Wschodni w innym świetle

Tym razem sprawa dotyczy nowego oświetlenia, które pojawiło się przed Dworcem Wschodnim. Dzięki niemu poruszanie się ulicami dojazdowymi do dworca jest bezpieczniejsze, a okolica nie straszy migającymi, popsutymi latarniami.

Uważni obserwatorzy i bywalcy Dworca Wschodniego na pewno zauważyli nowe oświetlenie, które pojawiło się od strony ulicy Kijowskiej. Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że stare, wysłużone oprawy oświetlające parking zostały zastąpione 60 nowymi, ledowymi o mocy 160 W.

Zgodnie z zapowiedzią ZDM-u w ciągu tygodnia zakończy się również wymiana 12 innych latarni wzdłuż Kijowskiej. Na odcinku od Dworca Wschodniego do ul. Markowskiej stalowe, 12-metrowe latarnie wyposażone zostaną w oprawy o mocy 250 W i będą kompatybilne z rozwiązaniami technicznymi, które zastosowano przy Trasie Świętokrzyskiej. Oznacza to tyle, że moc opraw ma być dostosowana do zapotrzebowania na tej konkretnej drodze.

Dzięki nowemu oświetleniu kierowcy oraz piesi mogą liczyć na znaczną poprawę widoczności, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa.

Źr. ZDM

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *