Podaruj obiad osobie bezdomnej! Kuchnia za Ścianą i Fundacja Daj Herbatę zapraszają!

Warszawiacy pomagają bezdomnym! Już setki osób wsparło akcję zorganizowaną przez sieć Kuchnia za Ścianą z Fundacją Daj Herbatę.

Czasami małe gesty znaczą najwięcej. Są wśród nas tacy, dla których ciepły, domowy obiad, zjedzony bez skrępowania w miłej atmosferze to coś nadzwyczajnego. Nasza sieć restauracji „Kuchnia za Ścianą” zorganizowała akcję wspierającą właśnie takie osoby.

Każdy może zakupić specjalny kupon – zaproszenie w cenie 12,99 zł. Za tę kwotę funduje osobie bezdomnej danie główne, składające się z dania mięsnego, surówek i dodatków. Kuchnia za Ścianą do każdego obiadu dokłada gratis zupę i kompot, i organizuje obiad na wyłączność w jednej ze swoich restauracji. Wszystkie kupony przekazywane są Fundacji Daj Herbatę, która od lat współpracuje z osobami bezdomnymi i doskonale zna ich potrzeby. Dla osób bezdomnych i wykluczonych społecznie jest to okazja, aby się spotkać, porozmawiać, w końcu poczuć się normalnie. Obiad mogą bez skrępowania zjeść na miejscu w lokalu lub zabrać ze sobą na wynos.

I Ty możesz przyłączyć się do tej wspaniałej akcji! Kupony można kupić we wszystkich Kuchniach na terenie Warszawy oraz online na stronie: www.kuchniazasciana.pl/podaruj-obiad

Do akcji zainspirowały nas doświadczenia z naszych restauracji. Serwujemy w nich jedzenie na wagę w atrakcyjnych cenach, dlatego niektóre osoby, których nie stać na posiłek, przychodziły tam, aby poprosić przypadkowych klientów o kupienie im obiadu. Prawie zawsze byli przy tym dość mocno skrępowani, zresztą nic dziwnego, bo reakcje były różne. Niektórzy kupowali posiłek, inni czuli się napastowani, czasami trafiały do nas skargi od klientów. Dla obu stron była to sytuacja stresująca. Dlatego pomyśleliśmy, że można umożliwić tego typu wsparcie, by dla wszystkich możliwość pomocy była jak najłatwiejsza i jak najbardziej komfortowa.

Dzięki ogromnemu wsparciu naszych klientów i innych osób, które kupiły obiad, takie spotkania dla osób bezdomnych organizujemy już regularnie. Osoby obdarowane często nie kryją swojej radości i wdzięczności. Najbardziej wzruszyła nas wypowiedź jednego z panów: „Jak się odbiję, to obiecuję, że sam będę kupował takie obiady dla innych!!”. Te słowa mówią chyba same za siebie.

Zróbmy razem coś dobrego!

 

Informacja prasowa

Kuchnia za Ścianą

Fundacja Daj Herbatę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *