Blok przy Szymanowskiego. Policja walczy o życie nieprzytomnego mężczyzny

Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego z Pragi Północ wykazali się profesjonalizmem w walce o życie nieprzytomnego 67-latka znalezionego na klatce schodowej w bloku przy Szymanowskiego. Dzięki ich postawie mężczyzna doczekał przyjazdu karetki i trafił pod opiekę lekarzy.

Do policjantów trafiło zgłoszenie dotyczące niedającego oznak życia mężczyzny leżącego na klatce jednego z bloków. Szybka reakcja st. post. Wojciecha Barana i post. Marcina Kwiatkowskiego umożliwiła dotarcie na Szymanowskiego i natychmiastowe podjęcie akcji ratunkowej.

Na schodach 4 piętra funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego 67-latka ubranego w szlafrok. Skóra jego twarzy i szyi była zaczerwieniona, mężczyzna nie wykazywał żadnych funkcji życiowych. Wokół leżącego znaleziono blistry z tabletkami. Policjanci podjęli decyzję o przeniesieniu mężczyzny na półpiętro, gdzie rozpoczęli akcję reanimacyjną. Mężczyzna na zmianę odzyskiwał i tracił oddech. W oczekiwaniu na pogotowie ratunkowe policjanci nie przerywali działań.

Ostatecznie czynności ratunkowe przejęli ratownicy z karetki, która zjawiła się na miejscu zdarzenia. Poszkodowany trafił do szpitala.

Policjantom, którzy, jak się okazało, mają krótki staż służby, gratulujemy profesjonalizmu i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

źr. www.pragapn.policja.waw.pl

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *