Czwartkowy Melanż Kulturalny

Dom Kultury Praga zaprasza do Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego na pierwsze z cyklu wydarzenie pn. CZWARTKOWY MELANŻ KULTURALNY. Jest to kameralna, cykliczna impreza plenerowa skupiająca różnorodne działania i dziedziny sztuki – od podwórkowych gier i zabaw, przez interaktywne działania teatralne, po operetkowe koncerty. Celem akcji jest szerzenie zdrowego entuzjazmu, pasji, optymizmu i twórczej radości. Uczestnicy wymieniają energię, muzyczne tematy, twórcze pomysły na spędzanie wolnego czasu, a także przedmioty. Wspólnie grają, śpiewają, malują i przetwarzają, a sielska atmosfera miejskiego ogródka sprzyja odpoczynkowi i integracji.   

Już w czwartek, 19 lipca, w godz. 17:00-20:00, w Praskim Ogródku Sąsiedzkim odbędzie się impreza zatytułowana Czwartkowy Melanż Kulturalny.

W programie wydarzenia:

Praski wymiennik

Okazja, by wymienić niepotrzebne ubrania, książki, płyty, meble, zabawki, bibeloty na rzeczy, których aktualnie potrzebujemy. Przedmioty wymieniane są za pośrednictwem kuponów. Rzeczy, które nie znajdą swojego właściciela zostaną przekazane organizacjom charytatywnych.

Sąsiedzkie jam-session

Wspólne muzykowanie w swobodnym klimacie, improwizacje wokół jazzowych, rockowych i folkowych tematów, wymiana muzycznych pomysłów i twórczej energii. Zapraszamy osoby muzykujące – profesjonalistów i amatorów z gitarami, bębnami, skrzypcami, trąbkami oraz wszystkim, na czym można coś zagrać.

Gry i zabawy towarzyskie i nietowarzyskie

Zawody, konkursy i aktywności rozwijające sprawności manualne, spostrzegawczość, refleks, wyobraźnię i kreatywność. Warsztaty opierać się będą na prostych, a zarazem emocjonujących zabawach wywodzących się z różnych stron świata. Proponowane gry przeprowadzić można przy użyciu przedmiotów, które każdy posiada w domu: patyczki, kawałek sznurka, papier, nożyczki i ołówek, opakowania po artykułach spożywczych.

Familijne warsztaty recyclingowe

Nadajemy drugie życie niepotrzebnym rzeczom. Stare ubrania zamienią się w kolorowe naszyjniki i inne atrakcyjne ozdoby.  Uczestników prosimy o przyniesienie niepotrzebnych, kolorowych bawełnianych koszulek.

Muralowa kolorowanka relaksacyjna

Kolektywne malowanie (kolorowanie) wyrysowanego na murze szablonu mandali. Organizatorzy zapewniają pędzle i farby. 

Jak działa wymiennik?

Rzeczy, którymi chcemy się wymienić, przynosimy do Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego w czwartek, 19 lipca od godz. 17.00.Mogą to być ubrania, zabawki, książki, płyty, bibeloty, artykuły wnętrzarskie. Wszystkie rzeczy powinny być czyste, w dobrym stanie, pozwalającym na ich dalsze użytkowanie.

Jedna osoba może przynieść maksymalnie 30 rzeczy.

Każda rzecz, niezależnie od wartości i wielkości, wymieniana jest na jeden kupon. 

Przyniesione rzeczy przekazujesz organizatorowi, który eksponuje je na stolikach, wieszakach i płachtach.

Otrzymane w zamian kupony wymieniamy na przypadające nam do gustu przedmioty przyniesione przez inne osoby. Każda rzecz „kosztuje” jeden kupon, który należy przekazać organizatorowi.

Jeśli nie udało Wam się „wydać” wszystkich kuponów, można je zachować do kolejnej edycji wydarzenia, która odbędzie się 30 sierpnia.

Przedmioty, które nie znajdą swojego właściciela, zostaną przekazane osobom potrzebującym oraz organizacjom charytatywnym. 

W razie deszczu wydarzenia zostaną przeniesione do Domu Kultury Praga, ul. B. Sawinkowa 2.

Serdecznie zapraszamy.

 

informacja prasowa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *