Wymień „kopciucha” na bezpieczny i ekologiczny piec. Teraz nawet bez wkładu własnego

Jeszcze do końca lipca masz szansę złożyć wniosek o dofinansowanie wymiany starego pieca. Do tej pory warszawiacy, którzy zdecydowali się na wymianę instalacji grzewczej, mogli uzyskać do 75% wartości inwestycji, teraz będą mogli ubiegać się o 100% pokrycia kosztów wymiany pieca.

Sezon grzewczy za pasem, zatem warto się do niego przygotować. Już teraz zachęcamy Was do złożenia wniosków o dofinansowanie wymiany starych pieców. Z początkiem września rusza kolejna tura przyznawania pieniędzy na 2019 rok. Nie pozostaje nic innego, jak złożyć wniosek.

Dotychczas osoby, które zdecydowały się na modernizację kotłowni, mogły otrzymać dofinansowanie do 75% wartości inwestycji. Decydując się zatem na wymianę starej instalacji, musiały dysponować określonym wkładem własnym. Maksymalnie w programie ekodotacji można było uzyskać 20 000 dofinansowania.

Teraz, jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta Warszawa, „[…] pulę dofinansowania uzupełnia „Zielone wsparcie do 100%”. Jest to element pilotażowego programu osłonowego, który umożliwia uzyskanie środków do pokrycia „wkładu własnego dla osób, które uzyskały ze środków budżetu m.st. Warszawy dotację na realizację inwestycję polegającej na modernizacji kotłowni i likwidują piec na paliwo stałe”.

„O pomoc ubiegać mogą się osoby, które: 

1) są mieszkańcami Warszawy,

2) podpisały umowę o udzielenie dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej  na podstawie uchwały nr XXXVIII/975/2016 Rady m.st. Warszawy z dnia 15 grudnia 2016 r. i inwestycja ta nie jest zakończona i rozliczona,

3) spełnią kryterium dochodowe, tj. ich dochód nie przekracza:

  1. a) 200% kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej (tj. 1268 zł);
  2. b) 200% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie (tj. 1028 zł) .

Aby uzyskać pomoc należy złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej właściwym ze względy na miejsce zamieszkania. Wniosek należy złożyć po zawarciu umowy o udzielnie dotacji celowej na modernizację kotłowni a przed zakończeniem inwestycji”.

Więcej o programie przeczytacie na Stronie Urzędu Miasta Warszawa. A tu znajdziecie szczegółowy instruktaż, jak postępować w razie ubiegania się o dotację na realizację inwestycji polegających na modernizacji kotłowni. Nie zwlekajcie, jeśli złożycie wniosek do końca lipca, ekodotację otrzymacie jeszcze w tym roku!

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *