Jak będziesz świętował 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? 100 działań na 100-lecie niepodległości

Mamy doskonały powód, by włączyć się w organizację wydarzeń, podczas których wspólnie będziemy celebrować 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatywa miasta pod nazwą „100  działań na 100-lecie niepodległości” daje wsparcie wszystkim, którzy pragną godnie uczcić to ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie.

Lokalne społeczności mogą uzyskać realne, finansowe wsparcie w ramach inicjatywy „100 działań na 100-lecie niepodległości”. Projekt skierowany jest do organizacji samorządowych oraz osób fizycznych, które chciałby w swojej najbliższej okolicy zorganizować wydarzenie upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Masz ochotę wyświetlić na własnym podwórku film poświęcony minionym wydarzeniom, przeprowadzić warsztaty lub zorganizować piknik historyczny? Sprawdź, jak możesz zrealizować swój plan.

Koordynatorem programu „100 działań na 100-lecie niepodległości” jest Fundacja HEREDITAS, która we współpracy z m.st. Warszawa będzie zarządzać programem i dysponować środkami na poszczególne rodzaje działań.

„[…] Program „100 działań na 100-lecie niepodległości” został podzielony na 3 zasadnicze komponenty odpowiadające poszczególnym rodzajom kwalifikowanych do wsparcia zadań:

KOMPONENT I: Lokalne działania na 100-lecie niepodległości, gdzie finansujemy do kwoty 2 000,00 zł indywidualne pomysły na lokalne świętowanie stulecia niepodległej Polski;

KOMPONENT II: Kina podwórkowe na 100-lecie niepodległości, w którym przyjedziemy na Twoje podwórko lub inne wskazane przez Ciebie miejsce, by zorganizować projekcję jednego wybranego przez Ciebie (spośród 10 dostępnych propozycji) filmu o tematyce historyczno – kulturalnej;

KOMPONENT III: Podwórka świętują 100-lecie niepodległości, w ramach którego sfinansujemy zakup materiałów i usług z przeznaczeniem na sąsiedzkie warsztaty przygotowywania i dekorowania podwórek, skwerów i innych bliskich Ci miejsc na tę podniosłą uroczystość”.

Gdy masz pomysł, wystarczy, że wybierzesz pasujący do niego komponent, wypełnisz przypisany mu wniosek (wnioski są dostępne w zakładkach dedykowanych poszczególnym komponentom) i w wyznaczonym terminie prześlesz go do operatora.

„[…] Komisja złożona z przedstawicieli Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy oraz Fundacji Hereditas dokona oceny zaproponowanego przez Was działania. O udzieleniu wsparcia zostaniecie poinformowani niezwłocznie po zakończeniu oceny Waszego wniosku. Ustalcie z operatorem szczegóły Waszego projektu, podpiszcie porozumienie i już możecie przystępować do realizacji swojej własnej inicjatywy”.

Proste? Nie zwlekaj, zapoznaj się ze szczegółami już dziś.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *