WITEK MUZYK ULICY – koncert na stadionie przy Kawęczyńskiej

„Najlepszy muzyk wśród uliczników i najlepszy ulicznik wśród muzyków. Grał w Sopocie i Mariocie. Jako jedyny artysta w historii grał na Stadionie Narodowym bez nagłośnienia. Sprzedał 5000 płyt w Empiku i marzy o tym, aby nie śpiewać coverów w Opolu” – mawia o sobie artysta, który w najbliższą niedzielę wystąpi na stadionie przy Kawęczyńskiej. Przed Wami – Witek Muzyk Ulicy.

W niedzielę 15 lipca, około godz. 19:00, tuż po finałowym meczu kończącym Mundial, DOSiR i Dom Kultury Praga zapraszają warszawiaków na koncert Witka Muzyka Ulicy. Koncert odbędzie się na stadionie przy ul. Kawęczyńskiej 44, w ramach Strefy Emocji LOTOS na Pradze Północ. Wstęp wolny.

Witek Muzyk Ulicy jest jedną z najbardziej charyzmatycznych, a zarazem autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Jego historia wpisuje się w tradycję miejskich bardów. Założył się, że grając na ulicy zarobi na ratę kredytu we franku. I wygrał. Po 13 latach porzucił pracę handlowca i zajął się muzyką. Od śpiewania na ulicy szybko trafił na scenę. Publiczność kocha jego zaangażowane teksty.

Artysta o sobie: „Najlepszy muzyk wśród uliczników i najlepszy ulicznik wśród muzyków. Grał w Sopocie i Mariocie. Jako jedyny artysta w historii grał na Stadionie Narodowym bez nagłośnienia. Sprzedał 5000 płyt w Empiku i marzy o tym, aby nie śpiewać coverów w Opolu”.

Zaprosiliśmy Witka, ponieważ jego historia jest niesamowita. Jest autentyczny, szczery, pisze i śpiewa o problemach, które albo dotykają albo mogą dotknąć każdego z nas. Jest przykładem człowieka, który mimo trudnych doświadczeń wygrał swoje życie z akordeonem w ręku – mówi Katarzyna Sołtys, dyrektorka DK Praga, inicjatorka zaproszenia artysty na Pragę i organizatorka koncertu. – Jestem przekonana, że warszawiacy pokochają go za szczerość i odwagę sceniczną.

Za nami trwająca ponad miesiąc strefa pozytywnych emocji. Ostatni miesiąc pokazał, że sport i kultura mogą iść ze sobą w parze. Cieszymy się, że prażanie tak licznie uczestniczyli w naszych atrakcjach. Mamy nadzieję, że w niedzielę podczas finału Strefy będzie podobnie – zaprasza Jan Szczepłek, zastępca dyrektora DOSiR-u Praga-Północ.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/216528049069296/

Strefa Emocji Lotos jest czynna od godz. 13:00. (13:00-20:00 – strefa gier i zabaw, 16:00-20:00 – strefa animacji) Link do relacji video strefy: http://tiny.pl/g6qx4.

Sponsor Główny: Grupa LOTOS Patron honorowy: Wojciech Zabłocki – Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ Partnerzy: R-Gol, BOHEMA – Strefa Praga, OKAM, Spółdzielnia RSM Praga Organizatorzy: Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ, Dom Kultury Praga.

 

Materiał prasowy

fot. https://www.youtube.com/watch?v=AtbNC6OsjMo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *