Wygodnie rowerem z Białołęki na Pragę. Nowa droga rowerowa na Jagiellońskiej już we wrześniu

Powoli dobiegają końca prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej. Wprawdzie termin ich zakończenia miał być inny, ale, jak to się zdarza przy tego typu przedsięwzięciach, w trakcie robót natrafiono na instalację, której stan należało poprawić. Na szczęście rowerowa inwestycja została już prawie ukończona.

Nowa trasa dla rowerzystów powstaje po wschodniej stronie ulicy, od trasy S8 do ronda Starzyńskiego. Droga połączy się z innymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż Modlińskiej i trasy S8. Miłośnicy dwóch kółek zyskają wygodny dojazd na Białołękę, Targówek oraz Żoliborz. A ponadto dzięki inwestycji usprawniony zostanie dojazd rowerem na Pragę oraz w stronę Śródmieścia.

Opóźnienie w budowie spowodowane zostało przez zły stan techniczny komór ciepłowniczych, nad którymi przebiega budowana droga. Tam, gdzie instalacja musi zostać naprawiona, droga rowerowa ma wytyczony tymczasowy odcinek.

„[…] Wymuszony nowy przebieg drogi dla rowerów na odcinku ok. 100 metrów jest tymczasowy. Wybudowaliśmy go z myślą o jak najszybszym zapewnieniu ciągłości nowej trasy. Nie chcieliśmy dodatkowo opóźniać oddania inwestycji do użytku w oczekiwaniu na przebudowę instalacji ciepłowniczych przez ich właściciela. Dlatego, do tego czasu droga rowerowa, prowadzona konsekwentnie od strony jezdni, w kilku miejscach zmienia się stronami z chodnikiem”.

Mimo prac oddanie inwestycji powinno nastąpić we wrześniu br. Docelowo droga powstanie według pierwotnego projektu. Jednak na to musimy poczekać najprawdopodobniej do przyszłego roku, do chwili przebudowy komór.

źr./fot. ZDM

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *