Praga handlowa. Jakie lokale powstaną na Pradze? Czego chcą mieszkańcy?

Za nami pierwszy etap konsultacji dotyczący handlowych ulic Pragi. Mieszkańcy mogli włączyć się w kreowanie koncepcji zarządzania lokalami usługowymi na praskich ulicach, a teraz przyszedł czas na poznanie ich preferencji, wskazanie pierwszych ustaleń oraz zaprezentowanie dalszego planu działania. Już dziś o godz. 18.00  w  Muzeum Warszawskiej Pragi odbędzie się spotkanie podsumowujące ten pierwszy, bardzo ważny dla dzielnicy etap.

Urzędnicy tworząc koncepcję zarządzania lokalami usługowymi, wykorzystali różne formy dotarcia do mieszkańców. Konsultacje społeczne przeprowadzone zostały, by poznać potrzeby oraz preferencje, zarówno nowych, jak i wieloletnich mieszkańców Pragi. „[…] Łącznie wzięło w nich udział ponad 1050 warszawiaków. Swoje opinie wyrażali między innymi: na specjalnie zorganizowanych warsztatach, w punktach konsultacyjnych oraz w badaniach ankietowych”.

Teraz nadszedł czas na zebranie wszystkich zebranych opinii. To już dziś, 3 lipca, o godz. 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 odbędzie się podsumowanie pierwszego etapu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych analizą stanu obecnego sektora handlowego oraz kreacją go w przyszłości. Dzięki tworzeniu nowej koncepcji zarządzania lokalami usługowymi na Starej i Nowej Pradze, przy Dworcu Wschodnim oraz na Kamionku może powstać ponad 600 odmienionych lokali usługowych: z uatrakcyjnioną, wzbogaconą ofertą handlową.

Urzędnicy podkreślają, że w opracowaniu koncepcji nie chodzi o likwidację istniejących przedsiębiorstw, ale o m.in. poprawę warunków przedsiębiorców działających w prawobrzeżnej Warszawie oraz ochronę mikro i małych firm o dużej wartości społecznej i kulturowej.

JK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *