Samochód w parku. Otwarte spotkania dla mieszkańców

O samochodach na warszawskich terenach zielonych rozmawiać będziemy w cyklu spotkań poświęconych problemowi parkowania na miejskich zieleńcach. Pierwsza z debat odbędzie się 5 lipca w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy”.

Zniszczona trawa, kwiaty i korzenie drzew to niestety częsty widok w mieście. Problem braku miejsc parkingowych rozwiązują kierowcy przez parkowanie na terenach zielonych. Jesteśmy oburzeni, gdy na osiedlach przybywa słupków, jednak w tej sytuacji wydaje się to jedyne rozwiązanie dla ochrony miejskiej zieleni. Mimo wszystko władze wychodzą naprzeciw nagminnemu łamaniu prawa i wcale ich celem nie jest zasłupkowanie miasta. Stawiają na dialog.

Tym razem zapraszają na cykl spotkań, na których będą rozmawiać, by w finale opracować, zaprojektować i wdrożyć rozwiązania służące ochronie zieleni przed rozjeżdżającymi pojazdami.

– Należy pamiętać, że samochodowe koła nie tylko niszczą trawę, ale także korzenie drzew. Wskutek tego rośliny obumierają, a utrzymanie parku w dobrej kondycji staje się prawdziwym wyzwaniem – przyznaje Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy – Zieleń jest jedną z największych wartości Warszawy. Dlatego łączymy siły i razem z warszawiakami szukamy odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać problem z parkowaniem na trawnikach.

Harmonogram spotkań:

– czwartek, 5 lipca godz. 17.00 w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” (Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, III piętro)

– sobota, 7 lipca godz. 10.00 w Solatorium (ul. Jazdów 3/9);

– wtorek, 10 lipca godz. 17.00 w Stole Powszechnym (ul. Jana Zamoyskiego 20).

Jak zostanie rozwiązany ten palący problem? Czas pokaże. „Prace koncepcyjne potrwają do końca lipca. Następnie zaprezentowane zostaną pierwsze projekty i wizualizacje. Już wczesną jesienią pojawią się w przestrzeni miejskiej pierwsze prototypy uzgodnionych rozwiązań”.

źr. UM Warszawa

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *