Nowa nawierzchnia na Kijowskiej. Utrudnienia komunikacyjne w weekend

W związku z naprawą nawierzchni na ul. Kijowskiej musicie przygotować się na duże zmiany w organizacji ruchu na odcinku od Markowskiej do Dworca Wschodniego. Na szczęście prace potrwają tylko przez weekend. Poznajcie szczegóły.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o rozpoczęciu robót na ul. Kijowskiej, na odcinku od ul. Markowskiej do Dworca Wschodniego. Prace związane są z wymianą nawierzchni jezdni ul. Kijowskiej, w związku z czym przez weekend ulica zostanie wyłączona z ruchu. Zmiana organizacji ruchu nastąpi dziś o godzinie 23.00.

Jak czytamy na stronie ZDM-u: „[…] Nowa nawierzchnia pojawi się na obu jezdniach ul. Kijowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Markowską do wyjazdu z Dworca Wschodniego. Dzięki zastosowaniu specjalnej siatki, asfalt zostanie wzmocniony, co wydłuży trwałość remontu. W ramach robót przygotowawczych wymieniliśmy krawężniki, zarówno w pasie dzielącym jezdnie, jak i od strony pobocza. Na nowym asfalcie odtworzymy oznakowanie poziome”.

Drogowcy chwalą się, że to już 15. remont w tym roku. A my informujemy o zmianach w ruchu z nim związanych. Zgodnie z zapowiedziami prace potrwają do poniedziałku, 25 czerwca, do godz. 04.00 rano. Z ruchu wyłączone będą obydwie jezdnie ul. Kijowskiej od skrzyżowania z ul. Markowską (możliwy będzie skręt w tę ulicę i wyjazd z niej) do Trasy Świętokrzyskiej (jezdnia wschodnia będzie zamknięta dla samochodów do Dworca Wschodniego, a jezdnia zachodnia od ul. Objazdowej).

„[…] Dojazd do Dworca Wschodniego możliwy będzie tylko od ul. Lubelskiej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska. Przejścia dla pieszych przy Dworcu Wschodnim będą zamykane naprzemiennie.

Autobusy linii: 120, 123, 140, 156, 169, 738, N02, N03 i N71 zostaną wycofane z pętli Dw. Wschodni (Kijowska) i skierowane na trasy objazdowe. Linie: 120, 140, 169, 738 i nocnej N02 będą kursowały ulicami: Targowa – J. Zamoyskiego – Lubelska do przystanku Dw. Wschodni /Lubelska. Do tego samego przystanku dojadą również linie nocne N03 i N71. Autobusy linii 123 pojadą ulicami J. Zamoyskiego i Sokolą do przystanku Metro Stadion Narodowy (wrócą ulicami: Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Sokola). Linia 156 pojedzie objazdem ulicami: Objazdowa – Kawęczyńska – Ząbkowska – Markowska – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – Sokola – Metro Stadion Narodowy (powrót: Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – K. Marcinkowskiego – Targowa – Kijowska)”.

Drogowcy apelują o ostrożność z związku ze zmianą organizacji ruchu.

źr. ZDM

JK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *