Ogród do zabaw powstanie między ul. Kępną a Zamoyskiego

Z przyjemnością informujemy, że jeden z pięciu ogrodów zabaw powstanie w naszej dzielnicy. To miejsce do wypoczynku wśród naturalnych materiałów, zabawy na świeżym powietrzu znajdzie się na skwerze między ul. Kępną a Zamoyskiego. Niedługo ruszą prace nad powstaniem ogrodu.

Okazuje się, że w konkursie na stworzenie ogrodów do zabaw, o których pisaliśmy tu, nadesłanych zostało 149 propozycji. Warszawiacy bez problemu wskazali najlepsze miejsce, które posłużyłyby małym i dużym miłośnikom wypoczynku wśród zieleni.

 Na stronie UM Warszawa czytamy:

Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie konkursem, ale przez to wybór był niezwykle trudny – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Przed nami prace nad projektem. Co wyjątkowe w tym konkursie każdy z placów będzie niepowtarzalny, a to za sprawą zarówno artystów, jak i oczekiwań warszawiaków.

Konkurs umożliwił wyłonienie pięciu lokalizacji dla ogrodów do zabawy spośród 149 propozycji. Ogrody do zabawy powstaną:

  1. na podwórku pomiędzy ulicami Walecznych, Peszteńską, Holenderską i Niekłańską na Pradze-Południe;
  2. na skwerze Kaliny na Żoliborzu;
  3. na ternie pomiędzy ul. Kępną i Zamoyskiego na Pradze-Północ;
  4. przy ulicy Polnej Róży, w pobliżu Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego na Ursynowie;
  5. w okolicy ulicy Jugosłowiańskiej 17 na Pradze-Południe.

Jeśli zwycięskie, zrealizowane ogrody przypadną do gustu warszawiakom, miasto rozważy stworzenie kolejnych we wskazanych w konkursie pozostałych lokalizacjach.

To projekt, który nie tylko będzie służył warszawiakom, ale przede wszystkim zachęca ich do współpracy i odkrywania piękna przyrody w najbliższym otoczeniu. Wierzymy, że prace nad projektami pobudzą wyobraźnie, a przez to stworzone instalacje będą fantazyjne i inspirujące – podkreśla Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

„[…] Ogrody będą funkcjonowały minimum przez sezon lato-jesień br., jako instalacje czasowe. Planowana jest również obecność animatorów, którzy będą zachęcać i angażować mieszkańców do zabawy w danej przestrzeni. Jesienią na terenie ogrodów będą podejmowane inicjatywy edukacyjne z udziałem przyrodników i entomologów.”

Prace przy projektowaniu ogrodów rozpoczęły się w minioną sobotę, 16 czerwca. Pierwsze spotkanie dotyczyło podwórka przy ulicy Walecznych. Tu możecie śledzić terminy kolejnych, dzięki którym będziecie współdecydować o wyglądzie i funkcjonalności ogrodów do zabawy.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *