Powróci spokój na Osiedle Praga 1? Jak może wyglądać ul. Cyryla i Metodego, Kameralna i Ratuszowa?

Budowa II linii metra sprawiła, że pierwsze powojenne osiedle zbudowane na Pradze-Północ w rejonie ulic Cyryla i Metodego, Targowej, Jagiellońskiej i Ratuszowej jest obecnie niezwykle popularnym ciągiem komunikacyjnym. Osiedle Praga 1, bo o nim mowa, stanowi łącznik z osiedla przy pl. Hallera i przynależnych ulic do Metra Dworzec Wileński, i niestety ostatnio bardziej przypomina miejsce „dzikiego” parkowania niż spokojną enklawę. Mieszkańcom doskwiera chaos, który powstał, więc cieszy, że w Budżecie Partycypacyjnym pojawił się projekt, który mógłby rozwiązać ten palący problem. 

„Dzikie” parkowanie, rozjeżdżanie trawników, brak respektowania praw pieszych, czyli problemy mieszkańców Osiedla Praga 1 mogą zostać rozwiązane, dzięki pomysłowi Małgorzaty Grzegorzewskiej. Projekt został zgłoszony do Budżetu Partycypacyjnego i zakłada modernizację oraz odwodnienie terenu wewnątrz osiedla, a konkretnie:

  1. Zamknięcie słupkami terenu osiedla Praga I od strony ulicy Cyryla i Metodego
  2. Odwodnienie terenu wewnątrzosiedlowego ul. Cyryla i Metodego 1, ul. Targowa 81, ul. Kameralna 1a
  3. Instalację stojaków rowerowych między ul. Cyryla i Metodego1 a budynkiem ul Targowa 81
  4. Instalację słupków przed budynkiem ul. Targowa 81.

Realizacja pomysłu powinna przywrócić mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie poświęconej projektowi. Jeśli podoba się Wam propozycja zmian, to zapraszamy do głosowania. Macie czas do 30 czerwca.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *