BOHEMA – Strefa Praga: Historia, która trwa  

BOHEMA – Strefa Praga to historia, która trwa. To nie tylko miejsce do zamieszkania i do pracy: to również kultura, wydarzenia społeczne, atmosfera i ludzie, którzy ją tworzą. Wystawa historycznych fotografii oraz premiera albumu o losach Pragi i terenu przy ul. Szwedzkiej to najnowsze atrakcje Bohemy. BOHEMA – Strefa Praga to historia, która obecnie nabiera nowego kształtu: prace budowlane w części mieszkaniowej pierwszego etapu ruszyły pełną parą, a nowy rozdział w historii tego miejsca zaczął się właśnie pisać. 

14 czerwca 2018 o godz. 18:00 odbędzie się uroczystość symbolicznego wkopania pierwszej łopaty przy ul. Szwedzkiej 20.  Praktycznie pierwsze prace budowlane trwają od kwietniu tego roku. W pierwszym kwartale 2020 roku powstaną w Bohemie 303 mieszkania w 3 budynkach. Już w drugiej połowie 2018 roku rozpoczną się prace rewitalizacji starych pofabrycznych obiektów również wchodzących w skład etapu I całej inwestycji.

To jednak nie jedyny powód, dla którego OKAM zorganizował spotkanie właśnie 14 czerwca. W tym dniu na terenie budowy przy ul. Szwedzkiej 20 odbędzie się premiera albumu
i wystawy historycznej. Prezentują one losy miejsca począwszy od czasów powstania Pragi, poprzez okres rozwoju fabryk przy ul. Szwedzkiej aż po rok 2022, w którym zostanie zakończony proces budowy nowych budynków oraz rewitalizacji istniejących historycznych budynków w ramach BOHEMA – Strefa Praga.  

Album prezentuje dzieje tego miejsca. Losy Szwedzkiej 20 i jej okolic były burzliwe i skupiały w tej okolicy, jak w soczewce, charakterystyczne trendy rozwojowe dla całej Pragi. – Mnie urzekła Praga. Album pokazuje losy tego miejsca, które zainspirowały OKAM, do tego
by zacząć pisać kolejny rozdział jego dziejów. Ku inspiracji oddaję do rąk kawałek historii.
Jak będzie wyglądać dalszy ciąg życia Szwedzkiej 20 można zobaczyć na przykładzie pierwszego wykończonego lokalu na terenie Bohemy – Strefa Praga
– mówi Arie Koren, CEO Okam.

Wystawa pt.: Bohema – Strefa Praga. Historia, która trwa to około 40 unikalnych archiwalnych fotografii uzupełnionych o zdjęcia i wizualizacje budynków po dawnych fabrykach znajdujących się na tym terenie przed i po rewitalizacji. Wystawa będzie otwarta 14 czerwca i można ją podziwiać na elewacji budynków wzdłuż Szwedzkiej 20. Wystawa jest czynna całą dobę.

Zapraszamy do poznania BOHEMY. Działa już pierwszy lokal usługowy w zaadaptowanym budynku historycznym dawnej Glicerynowni. Obecnie mieści się tam biuro OKAM.

*Album: Bohema: historia, która twa.

Album historyczny, prezentujący dzieje powstawania Pragi, ul. Szwedzkiej i jej bezpośredniej okolicy. Materiał został skompletowany przy współpracy z historyk Panią Moniką Jarosz. Wydawnictwo jest bogato ilustrowane fotografiami i historycznymi dokumentami, zostało objęte patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ. Stanowi bogate źródło informacji dla wszystkich zakochanych w Pradze i tych, którzy dopiero chcą poznać tę ciekawą część polskiej stolicy.

 

Mat. prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *