Cztery zatrzymania „narkotykowe” w ciągu jednego dnia. Tomasz R. zatrzymany przy Namysłowskiej

Walka z przestępczością narkotykową trwa. Jednego dnia czterech mężczyzn zostało zatrzymanych za posiadanie narkotyków. I choć nadal kontrowersyjny wydaje się zapis o zaliczaniu marihuany do narkotyków, które objęte są całkowitym zakazem posiadania, to jednak prawo jest w tej kwestii bezwzględne. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

O skutecznej walce z przestępczością narkotykową na Pradze-Północ, Targówku i Białołęce poinformowali funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Tym razem w ręce policjantów trafiło czterech mężczyzn. Co ciekawe zatrzymani „wpadli” tego samego dnia.

Jedna z interwencji miała miejsce przy ul. Namysłowskiej. 32-letni Tomasz R. został wylegitymowany. Mężczyzna miał przy sobie heroinę o wadze 0,62 grama. 

Kolejne zatrzymanie miało miejsce na Białołęce. Przy ul. Ciupagi funkcjonariusze skontrolowali 26-letniego Macieja Sz. On również posiadał narkotyki. Podczas sprawdzenia operacyjni znaleźli przy nim marihuanę o wadze 0,82 grama.

Tego samego dnia, późnym wieczorem, na Targówku wpadł 41-letni Andrzej Ł., którego policja zatrzymała przy ul. Chodeckiej. W trakcie czynności z zatrzymanym policjanci zabezpieczyli 18,68 grama marihuany i 4 tabletki ekstazy.

Czwarta kontrola miała miejsce po 22.00 na Białołęce. Przy ul. Skarbka z Gór mundurowi zatrzymali 19-letniego obywatela Kazachstanu, który posiadał 2,32 grama marihuany.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a ich sprawy przekazane zostały do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających, niedługo staną przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

źr. KRP VI

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *