Praga kobiet – Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Teraz Poliż czekają na Wasze historie

A gdyby tak losom Pragi przyjrzeć się przez pryzmat żyjących na niej kobiet? Może uchwycić minione lata w kadrze damskich doświadczeń? Zapisać historię przekazaną przez jej mieszkanki czy pracownice i zaprezentować ją szerszej publiczności? Muzeum Warszawskiej Pracy podjęło trud, by poszerzyć Archiwum Historii Mówionej o historie kobiet właśnie. Poznajcie szczegóły.

Jakie były losy kobiet zamieszkujących i pracujących na prawym brzegu Wisły? To pytanie postawili sobie organizatorzy projektu Archiwum Historii Mówionej. Pragną dopełnić jego program o opowieści dotyczące historie życia kobiet, które miały coś wspólnego z Pragą, czy to przez urodzenie, zamieszkanie, rodzinę czy miejsce pracy.

Rok 2018 poświęcony jest śledzeniu życiorysu pracownic dwóch praskich fabryk: Wedla i Polleny. Muzeum warszawskiej Pragi zaprasza do współtworzenia historii mówionej wszystkie kobiety, które pracowały w ww. zakładach. Organizatorzy pragną dodatkowo zachęcić do udziału w wystawie KREM I CZEKOLADA, którą tworzą razem ze Stowarzyszeniem Teraz Poliż oraz Goshką Macugą.

Ci z Was, którzy znali pracownice Wedla (Zakładów 22 lipca) i Polleny, i chcieliby podzielić się ciekawymi historiami, również mogą dołączyć do projektu. „(…) zachęcamy do dzielenia się historiami i pamiątki związanymi z tymi fabrykami” – zapraszają pomysłodawcy.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w projekcie, zapraszamy do poznania szczegółów:

  • w każdą środę w godz. 12.00-14.00, na dyżurze muzealnym w Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52;
  • pod numerami telefonów: 22 518 34 08; 606 572 137;
  • poprzez e-mail: magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl, terazpoliz@terazpoliz.com.pl

Śledźcie również wydarzenie na Facebook’u.

Fot. Muzeum Warszawskiej Pragi

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *