Stan Rzeczywisty w Bohemie Strefa Praga. Warszawska Noc Muzeów

Noc Muzeów w Warszawie zachwyca i zaskakuje od lat. W 2004 roku jedynie w 11 miejscach w stolicy mogliśmy obchodzić to wyjątkowe wydarzenie. Jednak z każdym rokiem przybywa placówek kulturalnych, które chcą być częścią wielkiego, nocnego zwiedzania. Tym razem zapraszamy na praską stronę do nieodpłatnego odwiedzenia Bohemy Strefa Praga przy Szwedzkiej 20.  

Już w najbliższą sobotę 19 maja odbędzie się, już po raz piętnasty, Noc Muzeów. Firma Okam włączyła się w działania na rzecz tejże imprezy i serdecznie zaprasza na Szwedzką 20, gdzie Bohema Strefa Praga przemieni się w galerię (do 4 czerwca). – (…) Na wystawie zostaną zaprezentowane najnowsze prace powstałe w praskich pracowniach i nieznane jeszcze szerokiej publiczności – mówi Magdalena Hajnosz, malarka z pracowni oTWArta F5.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia Bohemy Strefa Praga 19 maja 2018 o godz. 21.00, gdzie odbędzie się spotkanie z artystami z grupy Stan Rzeczywisty.

– Zaprosiliśmy do współpracy grupę profesjonalnych artystów zrzeszonych w ramach grupy Stan Rzeczywisty: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Połączyła nas właśnie Praga i miłość do sztuki. – mówi Arie Koren, CEO Okam. – Obiecałem, że Bohema to będzie miejsce otwarte i pełne życie. Takie właśnie się staje: kreujemy nowy wymiar Pragi – dodaje.  

Podczas zwiedzania interdyscyplinarnej wystawy poznacie twórczość niezwykłych warszawskich artystów:

–    Julity Delbar, fotografki, właścicielki KLITKA Atelier

–    Edyty Dzierż, malarki i performerki kreatywnej z PRACOWNI 23

–    Doroty i Leszka Gęsiorskich, artystów grafików i malarzy, właścicieli pracowni OMNIMODO

–    Magdaleny Hajnosz, malarki z pracowni oTWArta F5

–   Zofii i Jana Kubickich z pracowni KUBICCY SCULPTURE STUDIO, twórców Otwartej Pracowni Twórczej, rzeźbiarzy od wielu lat mocno osadzonych w praskim klimacie

–    Joanny Świerczyńskiej, graficzki i malarki

„(…) Grupa „Stan Rzeczywisty. Nocne spotkania z twórcami” istnieje i działa na Pradze od 2013 roku. To grupa artystów profesjonalnych: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Wielu z nich również tu mieszka.

Oprócz podejmowania wspólnych przedsięwzięć, każdy z nich działa również jako samodzielny twórca, realizując indywidualne wystawy, warsztaty tematyczne (np.: linoryt, malowanie różnymi technikami malarskimi, mozaika, ceramika, techniki graficzne, itp.).

Wiele się zmienia w ich życiu artystycznym i osobistym, ale nadal istnieją jako grupa i nadal kreują nowe pomysły na artystyczne inicjatywy, mające na celu przybliżenie sztuki współczesnej wszystkim mieszkańcom Warszawy i przyjezdnym gościom.

Dynamicznie uczestniczą w życiu artystycznym Warszawy, Polski (m.in. ogólnopolska Noc Muzeów, Święto Pragi, czy Święto ulicy Ząbkowskiej i Konesera), a także zagranicy.

Wszystkich miłośników, kolekcjonerów sztuki, a także ciekawych „kuchni twórczej”, pragnących podejrzeć, co dzieje się za drzwiami pracowni artystów i jakie są efekty jego pracy, zapraszamy na spotkanie i dyskusje z twórcami. Gwarantujemy profesjonalizm oraz ekspresyjnie spędzony czas!”.

Fot. UM Warszawa

JK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *