Jak odmienić Park Michałowski? Miej wpływ na praskie zieleńce

Trwają konsultacje dotyczące losów Parku Michałowskiego. Jeśli masz ochotę współdecydować o zrewitalizowaniu tego praskiego zieleńca, to koniecznie weź udział w konsultacjach społecznych. Powiedz urzędnikom, jak wyobrażasz sobie to miejsce, czego oczekujesz, a co według ciebie jest zbędne. Twój głos naprawdę ma znaczenie.

W ubiegły weekend w Parku Michałowskim odbył się piknik inaugurujący rozmowy z mieszkańcami na temat modernizacji zielonego skweru. Przedstawiciele władz rozmawiali z przybyłymi mieszkańcami o ich potrzebach względem rekreacji. Konsultacje mają ułatwić dzielnicy odpowiedź, na takie pytania, jak:

– Jakiej zieleni brakuje Ci w Parku?

– Co chciałbyś lub chciałabyś robić w Parku?

– Z kim chciałbyś lub chciałabyś spędzać czas w Parku?

– Czy zależy Ci bardziej na miejscu wyciszenia i samotności?

– Czy raczej na miejscu spotkań i rekreacji?

– Czy lubisz istniejący plac zabaw czy marzysz o nowym?

W planach dzielnicy jest m.in. odnowienie zieleni czy też wprowadzenie do parku elementów małej architektury (ławki obywatelskie). Po remoncie zieleńca modernizacja przeprowadzona zostanie również w obrębie zabytkowego młyna Michla, dzięki czemu prażanie będą mogli korzystać z terenów wokół zabytku.

Wasza opinia ma znaczenie, dlatego nie zwlekajcie i weźcie udział w kolejnych spotkaniach.

Na stronie Urzędu Miasta czytamy:

„(…) Jesteśmy otwarci na sugestie, uwagi, a także wspomnienia związane z Parkiem.

Czekamy na opinie pod adresem: konsultacje@poledialogu.org.pl. Zapraszamy do dyskusji na Facebook’ u: https://www.facebook.com/konsultacjespolecznewarszawa/.

Wynikiem konsultacji będzie stworzenie przez zespół architektów pierwszego koncepcyjnego planu parku, który wyrośnie na uwagach i pomysłach mieszkańców i mieszkanek zebranych w trakcie pikniku i za pośrednictwem Internetu.”

Pierwszy projekt  będziecie mogli zobaczyć na spotkaniu w czwartek 24 maja w godz. 14:00-16:00, w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej 44.

Ponadto w trakcie spaceru, na którym architekci krajobrazu opowiedzą o planowanych zmianach, odpowiedzą na pytania i wysłuchają uwag: w sobotę 26 maja, w godz. 11:00-12:00, w Parku, start przy placu zabaw.

Obejrzyjcie również projekt w DOSiR i napiszcie, co o nim sądzicie na adres: konsultacje@poledialogu.org.pl – do 4 czerwca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy!

JK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *