Picie w miejscu publicznym i aż 7 miesięcy pozbawienia wolności?

Skutki niekontrolowanego picia są nieraz bardzo poważne. Tak jak w przypadku mężczyzny, który został wylegitymowany w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym przez funkcjonariuszy z północnopraskiej policji.

Stefan M. nie spodziewał się, że kontrola policjantów zaprowadzi go na 7 miesięcy do zakładu karnego. O godzinie 10.30 60-latek został zatrzymany w związku z piciem alkoholu w miejscu publicznym. Zamiłowanie do trunków spożywanych pod chmurką zgubiło mężczyznę. Podczas sprawdzania okazało się, że Stefan M. jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo.

Po niezbędnych czynnościach 60-latek trafił do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Najbliższe miesiące niefrasobliwy miłośnik picia w plenerze spędzi w zakładzie karnym, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Przypominamy za www.infor.pl, że „Osoba spożywająca napój alkoholowy w miejscu publicznym, popełnia wykroczenie karane grzywną. Jej wysokość została wskazana w rozporządzeniu w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń i wynosi 100 zł.

Warto pamiętać (…), że należy go uiścić w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania. Jeżeli mandatu nie przyjmiemy (do czego mamy prawo), sprawa zostanie przekazana da sądu”.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *