Warszawski Ogród Zoologiczny ma nowe wejście

Prawie 800 tysięcy gości odwiedziło Warszawski Ogród Zoologiczny w ubiegłym roku. Zgodnie z zapewnianymi władz dzielnicy to właśnie z myślą o nich ZOO zyskało w roku swojego jubileuszu m.in. nowe wejście od ul. Jagiellońskiej, które działa już od 1 maja.

W 2018 roku Warszawski Ogród Zoologiczny zyskał wyremontowaną aleję główną oraz nowe wejście. Dzięki bramie, która powstała od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości ul. Brechta, nieopodal przystanków tramwajowych Ratuszowa-ZOO, ruch w ogrodzie ma odbywać się sprawniej. Warszawiacy już od tygodnia mogą rozpoczynać zwiedzanie od wybiegu dla małp człekokształtnych.

„Świeże” wejście do ZOO składa się z nowoczesnego budynku, w którym oprócz kas znajduje się zaplecze socjalne oraz sanitarne. Obiekt posiada drewnianą elewację, nawiązującą do drewnianych pawilonów z terenu ZOO. Nie martwcie się o biletomaty, one również znajdują się od strony Jagiellońskiej przy tradycyjnych stanowiskach kasowych.

Miłośnicy ZOO docenią również wyremontowaną aleję główną, która otrzymała nową nawierzchnię, nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia.

– Wymienione części składowe remontu alei to tylko elementy widoczne gołym okiem. Dla ogrodu nie mniej ważne były te prace, które działy się pod ziemią. To właśnie dzięki nim w ogrodzie zmodernizowana została sieć wodociągowo-kanalizacyjna, instalacje elektroenergetyczne, a także ułożony został światłowód – podkreśla Andrzej Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Z równej nawierzchni skorzystacie na odcinku od wejścia od stronu ul. Ratuszowej, aż do wybiegu dla panter śnieżnych. Nie zdziwcie się jednak, że prowadzone są tam jeszcze prace wykończeniowe, związane są one bowiem m.in. z uzupełnianiem elementów ogrodzenia czy ustawianiem dekoracyjnych lamp oświetleniowych.

Ponadto poważne prace remontowe trwają w północnej części ogrodu, stąd możecie napotkać zamknięte lub zwężone ciągi spacerowe. Ale nie martwcie się, wszystkie modernizacje powinny zakończyć się w III kwartale bieżącego roku.

To jak, idziemy do ZOO?

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *