Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności zagraża pieszym i rowerzystom

Niefortunna lokalizacja ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Heleny Rzeszotarskiej wzbudza coraz większą falę protestów. Umiejscowienie drogi rowerowej wzdłuż budynku i przecięcie jej przejściem dla pieszych na samym rogu nieruchomości sprawia, że zarówno piesi, jak i rowerzyści, narażeni są na kolizję. Jakie rozwiązanie problemu proponują społeczni aktywiści?

Problem ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Rzeszotarską był już poruszany m.in. przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze Praga Północ. Tym razem kwestię bezpieczeństwa użytkowników dróg poruszyło Towarzystwo Przyjaciół Pragi (TPP), które skierowało prośbę do Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Aktywiści liczą na szybką reakcję pana Jacka Grunta-Mejera i wskazują możliwe rozwiązania problemu.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że droga pieszych przecina się w niewłaściwym miejscu ze ścieżką przeznaczoną dla rowerzystów i naraża uczestników ruchu na kolizję. „(…) Wychodząc z ulicy H. Rzeszotarskiej w stronę al. Solidarności nie widać rozpędzonych rowerzystów jadących al. Solidarności od strony ul. Targowej, ci znowu nie widzą rowerzystów bądź pieszych jadących/idących ul. H. Rzeszotarskiej od strony ul. Wileńskiej” – czytamy w poście TPP.

Oprócz postulatu dotyczącego zmiany sytuacji pieszych i rowerzystów, przedstawiciele TPP wskazują konkretne rozwiązania problemu, a mianowicie proponują zastosowanie lustra drogowego, które ułatwi widoczność wszystkim uczestnikom ruchu na tym skrzyżowaniu oraz montaż na drodze rowerowej wzdłuż al. Solidarności progów zwalniających dla jadących od strony ul. Targowej.

Jak oceniacie propozycje aktywistów? Jakie jeszcze rozwiązania widzicie w tej sytuacji? Zapraszamy do dyskusji.

JK

One thought on “Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności zagraża pieszym i rowerzystom”

  1. Ścieżka rowerowa jest od strony zewnetrznej, chodnik przy samej ulicy z dziurami po deszczu z kałużami. Pedzacy rowerzyści w kaskach nie zwracaja uwagi czy sciezka czy chodnik . Ścięzka powinna być przy samej jezdni nie chodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *