Będzie jaśniej na Kijowskiej i przy Dworcu Wschodnim

Plan drogowców dotyczy rozświetlenia ul. Kijowskiej oraz parkingu przed Dworcem Wschodnim. Do przetargu stanęły dwie firmy. Po wyborze wykonawcy ZDM przystąpi do prac.

Nowe latarnie zaświecą wzdłuż ul. Kijowskiej i na parkingu przed Dworcem Wschodnim. „Złożone oferty mieszczą się w kwotach pomiędzy 230 a 250 tys. zł brutto. Obaj wykonawcy zaproponowali też 5-letnią gwarancję na prace”.

Teraz wzdłuż Kijowskiej, od Dworca Wschodniego do ul. Markowskiej, znajdują się bardzo mocno wyeksploatowane latarnie. Instalacja nie jest tak wydajna jak kiedyś i dużo częściej psuje się. Remont, który zostanie przeprowadzony obejmie ustawienie 12 nowych latarni stalowych o wysokości 12 metrów, z oprawami o mocy 250 W.

Drogowcy zapowiadają: „(…) Moc nowych opraw będzie dostosowana do zapotrzebowania na tej drodze, dzięki temu znacząco poprawi się widoczność, także w obrębie przejść dla pieszych. Nowa instalacja będzie spójna z rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi przy powstającej w okolicy Trasie Świętokrzyskiej”.

Jaśniej i bezpieczniej ma być również w okolicy Dworca Wschodniego. Na parkingu przy nim zdemontowanych zostanie 60 opraw, które następnie zastąpione zostaną dwukomorowymi oprawami typu LED, o mocy minimum 160 W. Nowe oprawy kompleksowo doświetlą teren parkingu.

Obecnie ZDM musi dokonać wyboru. Po przeanalizowaniu dokumentów, wyborze najkorzystniejszej oferty i podpisaniu umowy z wykonawcą remontu oświetlenia rozpoczną się prace, które potrwają 3 miesiące.

 

Fot. ZDM

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *