Co z tym hałasem? Ekrany akustyczne będą osłaniać ślepe ściany kamienic

Pięciometrowe ekrany akustyczne stanęły w pobliżu Targowej. Mają za zadanie umożliwić wprowadzenie ruchu samochodowego na ul. Sokolą. Problem w tym, że konstrukcja osłania ściany kamienic bez okien oraz niezamieszkałe budynki.

Postawienie ekranów akustycznych na odcinku ul. Sokolej pomiędzy Targową a Zamoyskiego stało się konieczne ze względu na decyzję środowiskową wydaną w 2009 roku. Określone w niej normy hałasu nie pozwoliły na wpuszczenie do ruchu aut na nowo budowaną ulicę. Niestety to, co teraz możemy zobaczyć przy Targowej, wypadło, mimo starań urzędników i drogowców, dość niefortunnie.

Po pierwsze postawione ekrany osłaniają ślepe ściany kamienic oraz pobliskie rudery. Po drugie, na co zwracają uwagę mieszkańcy Targowej, odcinek ul. Sokola jest zbyt krótki (ok. 100 m) i zakończony z dwóch stron sygnalizacją świetlną, by poruszający się nim kierowcy mogli się rozpędzać, generując znaczny hałas. Jak słusznie uważają internauci, bacznie przyglądający się sprawie ekranów, bardziej niż ruch na Sokolej przeszkadzają często jeżdżące na nasypie pociągi.

Ciekawostką jest również to, że postawione ekrany są tymczasowym rozwiązaniem. Drogowcy obsadzą je pnączami, jednak zostaną one zburzone, by zastąpiły je inne, zielone ściany.

Co sądzicie o takim gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi? Zapraszamy do dyskusji.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *