Wybuch gazu na Brzeskiej. Świąteczna ewakuacja

Za nami święta Wielkiej Nocy, które, jak się okazuje nie dla wszystkich warszawiaków były w tym roku szczęśliwe. Do niebezpiecznego wybuchu gazu doszło 1 kwietnia w kamienicy na Brzeskiej. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala, dziewięć zostało ewakuowanych.

Pierwszego kwietnia we wczesnych godzinach rannych doszło na Pradze-Północ do niebezpiecznego wypadku, którego okoliczności są nadal badane. W kamienicy na ulicy Brzeskiej 11 wybuchł gaz. W akcji brało udział 5 zastępów straży, 23 ratowników oraz funkcjonariusze policji.

Najbardziej poszkodowana w zdarzeniu jest 80-letnia kobieta, która z oparzeniami rąk trafiła do szpitala. Mieszkańcy kamienicy z pionu, w którym nastąpił wybuch, zostali ewakuowani. Trzy lokale, zgodnie z decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego, wyłączono z użytkowania. Mieszkańcy z tych mieszkań otrzymali nocleg w hotelu przy ul. Kłopotowskiego. Budynki zlokalizowane najbliżej Brzeskiej 11 nie zostały uszkodzone w wyniku wybuchu.

Zgodnie z pierwszymi ustaleniami Straży Pożarnej przyczyną mogła być rozszczelniona butla. Okoliczności wypadku są badane.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *