Kuchnia za Ścianą – Bar Mleczny na pl. Hallera już czynny

Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przekazał wszystkim mieszkańcom oficjalną informację. Za nami uroczyste otwarcie długo wyczekiwanego, przez niektórych, Baru Mlecznego – Kuchnia za Ścianą na pl. Hallera. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Zapowiadane na pl. Hallera zmiany możemy uznać za postępujące. Czekamy na dokończenie budowy tężni solankowej, o której mogliście przeczytać u nas w lutym tego roku. W tegorocznych planach dzielnica ma jeszcze m.in. modernizację chodników wzdłuż placu oraz remont lokali użytkowych. W ubiegłym tygodniu natomiast odbyło się uroczyste otwarcie Baru Mlecznego o nazwie Kuchnia za Ścianą.

Realizacja zadania była możliwa dzięki pomysłowi radnej Teresy Mioduszewskiej, która w 2017 roku złożyła wniosek do Zarządu Dzielnicy dotyczący konkursu na najem lokalu użytkowego przy pl. Hallera 6. Dzielnica zaaprobowała wniosek, a następnie ogłosiła profilowany konkurs, w którym należało przedstawić projekt stworzenia baru mlecznego w tej części dzielnicy. Trzeba zaznaczyć, że podczas spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami wiele osób poparło pomysł otwarcia tego typu lokalu usługowego przy pl. Hallera właśnie.

Dziś możecie obejrzeć zdjęcia, opublikowane przez Urząd Dzielnicy, z uroczystego przecięcia wstęgi, otwierającego lokal dla klientów.

Przypominamy, że to nie koniec zmian na pl. Hallera. W kolejnych latach zaplanowano „m.in. otwarcie nowego wejścia do ZOO, uspokojenie ruchu kołowego i przeniesienie pętli autobusowej, której miejsce zajmą pawilony handlowo-gastronomiczne. Od strony ul. Jagiellońskiej zlokalizowany zostanie natomiast pomnik patrona placu gen. Józefa Hallera”.

Fot. Urząd Dzielnicy Praga-Północ

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *