Jaka jest misja Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego?

Sezonowe kolejki do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego umacniają nas w przekonaniu, jak ważną rolę pełni ten stołeczny ogród. Niektórzy mali bywalcy ZOO nie wyobrażają sobie weekendu bez wizyty u dobrze znanych przyjaciół, a niejeden dorosly z nostalgią odwiedza to miejsce, które świętuje w tym roku swój jubileusz 90-lecia. W związku z celebrowaniem tak istotnego wydarzenia, zarządzający ogrodem postanowili przyjrzeć się misji Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i opowiedzieć o niej swoim gościom.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie świętuje swój Jubileusz 90-lecia. Lokalizacja Stołecznego ZOO się nie zmieniła od czasu założenia, choć pomysły na przeprowadzkę pojawiały się wielokrotnie. Także niektóre cele jakie przyświecały istnieniu ZOO pozostały niezmienne, ale niektóre zadania, z upływem czasu, ulegały modyfikacji lub wymianie na inne. A jaka jest rola Warszawskiego ZOO dzisiaj?

W odpowiedzi na to pytanie Warszawskie ZOO nagrało film edukacyjny o swojej misji. W filmie gościnnie wystąpił aktor Wojciech Majchrzak, a głosu lektora użyczył Andrzej Kruszewicz, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Film dostępny jest na kanale warszawskiego zoo na YouTube:

lub na profilu ZOO na Facebooku:

https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/videos/1826100310763248/

A już jutro, dla wszystkich, którzy chcieliby poznać temat roli współczesnego zoo bardziej lub zmierzyć się z dylematem – czy zoo jest nam dziś w ogóle potrzebne, Warszawski Ogród przygotował prelekcje i dyskusje. Zapraszamy w niedzielę 11 marca do Sali Konferencyjnej przy ul. Ratuszowej 1/3. Wstęp wolny.

10.00-11.00 – „Po co nam dziś ogrody zoologiczne?” – Dyrektor ZOO dr Andrzej G. Kruszewicz

11.00-12.00 – „Opieka i leczenie zwierząt – historie z życia Ptasiego Azylu i Centrum CITES” – dr Agnieszka Czujkowska

Serdecznie zapraszamy!

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *