Modernizacja Jagiellońskiej – już niedługo ulica zyska nowe latarnie

Do przetargu na przebudowę oświetlenia w ciągu ulicy Jagiellońskiej zgłosiło się pięciu wykonawców. Latarnie mają zaświecić się jeszcze w tym roku. Gotowa dokumentacja projektowa czeka. Kogo wybierze Zarząd Dróg Miejskich do wykonania prac?  

Obecnie na Jagiellońskiej trwają prace w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Powstaje droga dla rowerów, remontowane są chodniki oraz przebudowywane jest oświetlenie. „W ubiegłym roku w rejonie ul. Kotsisa wyznaczyliśmy naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją, a w tym sezonie wschodnia jezdnia otrzyma nową nawierzchnię wraz z podbudową” – chwalą się postępami robót drogowcy.

Zgodnie z planem ZDM-u ulica otrzyma również nowe oświetlenie. Nowoczesne latarnie zaświecą po zachodniej stronie Jagiellońskiej, na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8. Usunięte zostaną stare żelbetowe i stalowe słupy, a ulica zyska nową instalację z nowoczesnym sterowaniem i okablowaniem.

„[…] Wzdłuż jezdni ustawimy 75 słupów o wysokości 12 metrów (wraz z oprawami sodowymi). Drogę boczną oświetlą słupy z oprawami LED, a chodniki 53 słupy o wysokości 5 metrów (również z oprawami LED). Doświetlimy też przejścia dla pieszych. Łącznie zamontujemy 182 nowoczesne oprawy oświetleniowe” – informują drogowcy.

Harmonogram prac zakłada, że po wybraniu wykonawcy oraz dopełnieniu niezbędnych formalności, firma, która zostanie wybrana do doświetlenia Jagiellońskiej, będzie miała 5 miesięcy na zakończenie prac, od dnia podpisania umowy.

Fot. ZDM

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *