Jesion przy Kawęczyńskiej runął. Burmistrz zawiadamia prokuraturę

Jesion przy ul. Kawęczyńskiej 61 został ścięty przez nieznanych sprawców. Być może sprawa nie byłaby tak bulwersująca, gdyby nie fakt, że drzewo wskazane było jako pomnik przyrody.

Przedstawiciele Praskiego Stowarzyszenia Michałów są zrozpaczeni. Poinformowali o wycince drzewa, które, jak się okazuje zostało zdewastowane nielegalnie. Obwód pnia liczył aż 250 cm. Taki okaz zgłoszony został przez nich kilka tygodni wcześniej do zarządu dzielnicy w celu objęcia go ochroną.

Wszystko zmierzało, by uznać jesion za pomnik przyrody, niestety decyzję o tym fakcie ubiegli nieznani sprawcy, którzy drzewo ścięli, po czym ślad po nich zaginął.

Okazuje się, że jesion został wpisany przez konserwatora zabytków, jako „okaz cenny przyrodniczo”, o czym poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki. Co więcej, zarząd dzielnicy przyjął na początku roku uchwałę w sprawie uznania drzewa za pomnik przyrody. Wycinka zatem była nielegalna. Burmistrz złożył w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej na Pradze Północ.

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *