Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu Wileńskiej i Targowej. Policja apeluje o ostrożność

Na początku tygodnia na warszawskiej Pradze doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, w którym śmierć poniosła 83-letnia kobieta. Policja apeluje o rozważną jazdę, zwracając uwagę na niesprzyjające kierowcom warunki atmosferyczne i drogowe.

W poniedziałek 12 lutego ok. godziny 15.30 przy skrzyżowaniu ulic Wileńskiej i Targowej miał miejsce wypadek z udziałem 32-letniego mężczyzny oraz 83-letniej kobiety.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna kierujący samochodem marki Volkswagen jechał prawym pasem ruchu ul. Wileńską, od strony ul. Inżynierskiej, w ul. Cyryla i Metodego. Przed skrzyżowaniem z ul. Targową na wyznaczonym przejściu dla pieszych kierowca nie zastosował się do czerwonego sygnału świetlnego i potrącił pieszą. Następnie pojazd uderzył w metalowy płotek oddzielający jezdnię.

Zderzenie okazało się śmiertelne dla 83-letniej kobiety. Kierujący był trzeźwy.

Policja przestrzega przed brawurową jazdą oraz apeluje o rozsądek i ostrożność na drogach. Powrót zimowych opadów wiąże się m.in. z oblodzeniem jezdni oraz słabszą widocznością. Zwróćmy uwagę na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, znaki i ograniczenie prędkości oraz postarajmy się o zwiększoną koncentrację za kierownicą.

JK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *