Pętla tramwajowa przy Bazylice. Stowarzyszenie Michałów występuje z propozycją zmian

Pętla przy Bazylice istnieje od roku 1925. Dziś służy Tramwajom Warszawskim, jednak teren stanowi część działki ze skwerem M. I M. Radziwiłłów, i według członków Stowarzyszenia Michałów mogłaby być lepiej wykorzystana. Poznajcie propozycję zmian Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

Stowarzyszenie Michałów udostępniło pod koniec stycznia br. informację dotyczącą terenów zajmowanych aktualnie przez Tramwaje Warszawskie. Mowa o miejscu, gdzie zlokalizowana jest pętla przy Bazylice.  „Zgodnie z informacjami podawanymi na miejskich mapach własności, pętla stanowi de facto część działki ze skwerem M. i M. Radziwiłłów. Wg dzielnicowej delegatury Biura Nieruchomości „na części działki ewidencyjnej nr 26/1 z obrębu 4-14-06, opisanej w ewidencji gruntów i budynków jako: <>, usytuowane są tory tramwajowe tworzące pętlę tramwajową przy ul. Kawęczyńskiej. Ww. część działki, której użytkownikiem są Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o., stanowi de facto część ul. Kawęczyńskiej”.

Na wspomnianej działce znajdują się tory tramwajowe oraz budynek (barak), który przeznaczony został do odpoczynku motorniczych. Teren obsługiwany jest przez Zarząd Oczyszczania Miasta i tak jesienią ubiegłego roku na trawnikach pojawiły się kwiaty. W sumie na pętli zasadzono 8 tysięcy krokusów i narcyzów.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie dwie kwestie poruszone przez członków praskiego stowarzyszenia. Po pierwsze: zgodnie z informacjami posiadanymi przez Stowarzyszenie Michałów, Tramwaje Warszawskie nie ponoszą żadnych opłat za zajmowanie ww. terenu, po drugie: zadbane i zaaranżowane przez Zarząd Oczyszczania Miasta trawniki są niewłaściwie użytkowane przez Tramwaje oraz firmy z nimi współpracujące. Tereny zielone są ustawicznie rozjeżdżane przez samochody, chociaż kilka metrów dalej zlokalizowane są miejsca postojowe.

W związku z tym Stowarzyszenie Michałów zgłosiło się z prośbą o udostępnienie nieużywanych miejsc postojowych oraz ogrodzenie pętli płotkami od strony ul. Kawęczyńskiej. 

Czy ich działania zapobiegną niszczeniu zieleni? Czekamy na odpowiedź.

 

Fot. https://stowarzyszeniemichalow.blogspot.com/

 

JK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *